Articol de GSP - Publicat miercuri, 21 mai 2008 00:00
Edina Gallovits a fost eliminata in turul secund al turneului WTA de la Strasbourg, de ucraineanca Alona Bondarenko.
Romanca Edina Gallovits a pierdut meciul in compania favoritei 2 a concursului de categoria a treia, Alona Bondarenko. In ciuda celor trei break-uri reusite, Edina s-a vazut in cele din urma infranta in doua seturi, 6-4;6-4. Gallovits nu va pleca de la Strasbourg cu mana goala, fiind recompensata cu 20 de puncte WTA si 2.260 $ pentru calificarea in turul 2. Situata actualmente pe pozitia 61 a clasamentului jucatoarelor profesioniste de tenis, romanca va urca astfel cel putin doua locuri, revenind in Top 60.
Citește și:
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.
Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!
Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!