FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

A „trădat” echipa lui Burcă pentru a juca în Liga a 3-a, la CS Dinamo!

Articol de - Publicat duminica, 30 iulie 2023 15:51 / Actualizat duminica, 30 iulie 2023 16:08

Fundașul central David Țone (18 ani) a plecat de la Dinamo pentru a semna în Liga a 3-a, cu CS Dinamo.

Crescut la formația care acum joacă în Liga 1, Țone a avut o relație complicată cu echipa lui Ovidiu Burcă.

El anunța în septembrie 2022 că nu mai vrea să joace la Dinamo, după ce a fost schimbat în minutul 90+3 în meciul contra Concordiei Chiajna, 1-0. A plecat cu scandal, dar a revenit în aprilie 2023.

Unul dintre oamenii care vor să bage la bani la Dinamo iese în față » Detalii de la negocieri: „Încerc să înțeleg și să ajut”
DINAMO
Unul dintre oamenii care vor să bage la bani la Dinamo iese în față » Detalii de la negocieri: „Încerc să înțeleg și să ajut”

David Țone a plecat de la Dinamo și a semnat cu CS Dinamo

Acum, fotbalistul a plecat din de la Dinamo. Și a semnat cu CS Dinamo, formația din Liga a 3-a, care aparține de MAI.

La CS Dinamo vor mai ajunge alți jucători care în sezonul trecut au fost legitimați la Dinamo, Yanis Cune, Cristian Delciu și Alin Demici, potrivit Radio Dinamo.

„Țone e crescut de noi, n-are cum să nu continue la Dinamo”

Când Țone a revenit la Dinamo, Gabriel Răduță, managerul Centrului de Copii și Juniori, a dat detalii despre situația lui Țone.

„David Țone e la mine, la antrenament. E crescut de noi, n-are cum să nu continue. E copil, n-a mai vrut. A vorbit și Ovidiu [Burcă] cu el, încearcă să-l schimbe, n-a fost o rigiditate din partea lui, chiar dacă l-a nemulțumit la un anumit moment. N-are ranchiună, să nu-i arate copilului drumul bun. E foarte bun, se pregătește bine, l-am băgat la juniori, are drept de joc la Liga de tineret, ca să pot să-l țin în priză. Îl motivez, vorbesc cu el zilnic, îl mai și cert, în loc să fie unde trebuie... Ar fi jucat titular la prima echipă. Încă e la Dinamo, vedem în viitor”, spunea Răduță.

Citește și: 

Mesaj din vestiarul lui Dinamo după două înfrângeri la rând: „Trebuie să punem în practică ce ne spune Mister”

Dinamo are zero puncte, dar a băgat spaima în Sepsi: „E o echipă matură, bine așezată în teren”

Citește și:
Noul model Dacia, în premieră pe străzile din Paris » Trecătorii au fost uimiți: „E mașina viitorului”
Noutati auto
Noul model Dacia, în premieră pe străzile din Paris » Trecătorii au fost uimiți: „E mașina viitorului”
Cea mai ghinionistă națională de la Mondial! A ratat calificarea, după o succesiune de evenimente dramatice
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Cea mai ghinionistă națională de la Mondial! A ratat calificarea, după o succesiune de evenimente dramatice
Știm cum arată tabloul complet al 16-imilor de finală de la Campionatul Mondial » Am putea avea două „șocuri” în optimi
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Știm cum arată tabloul complet al 16-imilor de finală de la Campionatul Mondial » Am putea avea două „șocuri” în optimi
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina, antrenoarea din fotbalul românesc
Superliga
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina, antrenoarea din fotbalul românesc
Wizz Air renunță la mai multe zboruri din România. Explicația companiei
Profit.ro
Wizz Air renunță la mai multe zboruri din România. Explicația companiei
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (6)
creeperno534
creeperno534  •  30 Iulie 2023, 22:44

Dupa ce promoveaza in liga secunda, sectia de fotbal CS Dinamo se poate transforma in echipa secunda Dinamo Bucuresti

Vmctp
Vmctp  •  30 Iulie 2023, 19:46

Adica s-a dus la Dinamo Bucuresti.

redbuldog
redbuldog  •  30 Iulie 2023, 18:32

Asta da tradare...!Tanarul a fost ,,imprumutat" la CS ca sa joace constant,sa evolueze,apoi peste un an revine la FC...

Vezi toate comentariile (6)
Comentează