INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BUNDESLIGA

VIDEO Bayern Munchen - VfB Stuttgart 4-0 » „Hattrick” pentru Harry Kane și bavarezii rămân lideri în Bundesliga

Articol de - Publicat sambata, 19 octombrie 2024 21:57 / Actualizat duminica, 20 octombrie 2024 00:30

Bayern Munchen s-a impus pe teren propriu în fața celor de la VfB Stuttgart, scor 4-0, în derby-ul etapei cu numărul 7 din Bundesliga.

Rezultatele etapei a 7-a din Bundesliga

După o prima repriză în care nu s-a marcat și în care jocul a fost unul echilibrat, trupa lui Vincent Kompany s-a dezlănțuit în actul secund.

„Harry Kane Show” pe Allianz Arena

Bavarezii au deschis scorul în minutul 57, prin Harry Kane, care a trimis un șut impecabil din afara careului, nelăsându-i nicio șansă lui Nubel. Omul cu pasa decisivă a fost Joshua Kimmich.

Atacantul englez nu s-a oprit aici și a reușit să mai puncteze de două ori, în minutele 60, respectiv 80, ajutându-și astfel echipa să se distanțeze pe tabelă.

Scorul final al partidei a fost stabilit de Kingsley Coman, în minutul 89. Pasa decisivă a venit de la Thomas Muller.

În urma acestei victorii, Bayern acumulează 17 puncte și își păstrează fotoliul de lider în Bundesliga.

De cealaltă parte, „șvabii” rămân pe locul 9, cu 9 puncte.

VIDEO » Rezumatul partidei Bayern Munchen - VfB Stuttgart (2-0)

În etapa viitoare din Bundesliga, Bayern o va întâlni pe Bochum, în deplasare, în timp ce VfB Stuttgart va primi vizita nou-promovatei Holstein Kiel.

Până atunci însă, trupa lui Vincent Kompany va da piept cu Barcelona, într-o super-înfruntare din UEFA Champions League, miercuri, de la ora 22:00.

Clasament Bundesliga:

Bayern Munchen - VfB Stuttgart » Echipele de start:

Bayern Munchen (4-2-3-1): Neuer - Guerreiro, Upamecano, Kim, Davies - Kimmich, Pavlovic - Olise, Muller, Gnabry - Kane
Rezerve: Ulreich - Aznou, Coman, Dier, Goretzka, Laimer, Palhinha, Sane, Tel
Antrenor: Vincent Kompany

VfB Stuttgart (4-2-3-1): Nubel - Vagnoman, Rouault, Chabot, Hendriks - Karazor, Stiller - Rieder, Undav, Leweling - Demirovic
Rezerve: Bredlow - Al Dakhil, Chase, Keitel, Millot, Mittelstadt, Stenzel, Toure, Woltemade
Antrenor: Sebastian Hoeness

Stadion: Allianz Arena (Munchen)
Arbitru: Tobias Stieler

Citește și:
Pus pe liber de Dinamo, Valentin Țicu a ales și semnează în Superliga
Superliga
Pus pe liber de Dinamo, Valentin Țicu a ales și semnează în Superliga
Dinamo și-a prezentat echipamentul cu noua siglă pentru sezonul viitor!
Superliga
Dinamo și-a prezentat echipamentul cu noua siglă pentru sezonul viitor!
Iubita lui Neymar a arătat mai mult decât voia în timpul meciului Braziliei! Imaginea surprinsă în tribune
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Iubita lui Neymar a arătat mai mult decât voia în timpul meciului Braziliei! Imaginea surprinsă în tribune
Am călătorit cu maşina Google fără şofer prin Los Angeles! Cât a costat şi cum a fost experienţa
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Am călătorit cu maşina Google fără şofer prin Los Angeles! Cât a costat şi cum a fost experienţa
Fiul
Profit.ro
Fiul "Regelui Asfaltului", Răzvan Umbrărescu, a terminat cursa Le Mans de 24 de ore pe loc fruntaș
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Unic! Chinezii au lansat în România un rival pentru Dacia, cum nu mai există în Europa! Dar unele detalii sunt ascunse

Motivul pentru care fanii Japoniei strâng gunoaiele după fiecare meci de la Campionatul Mondial


Comentarii (3)
username_2
username_2  •  20 Octombrie 2024, 17:00
Postat de danutztoparcean pe 20 Octombrie 2024, 00:36

Poate daca era german, avea si el macar un trofeu in palmares :))

asa a scris tov ziarist, atacantu german Kane, dupa aia a corectat fara sa-si ceara scuze pt gafa, ei corporatistii sint mai presus de asa ceva

danutztoparcean
danutztoparcean  •  20 Octombrie 2024, 00:36
Postat de username_2 pe 19 Octombrie 2024, 22:43

atacantul german Harry Kane

Poate daca era german, avea si el macar un trofeu in palmares :))

username_2
username_2  •  19 Octombrie 2024, 22:43

atacantul german Harry Kane

Vezi toate comentariile (3)
Comentează