INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  FCSB

MM Stoica, uluit de un jucător de la FCSB: „Nu am mai văzut vreodată așa ceva”

Articol de - Publicat joi, 24 octombrie 2024 21:21 / Actualizat joi, 24 octombrie 2024 22:30

MM Stoica, președintele Consiliului de Administrație de la FCSB, l-a lăudat pe Daniel Bîrligea (24 de ani), pe gazon, înainte de meciul cu Rangers din Europa League.

Oficialul echipei roș-albastre este impresionat de dăruirea lui Bîrligea și de modul în care atacantul cumpărat de la CFR Cluj tratează fiecare fază.

FCSB, dezastru la Glasgow! » Roș-albaștrii au primit patru goluri, iar „Panterele” lui Gigi Becali au fost ridiculizate
RANGERS - FCSB
FCSB, dezastru la Glasgow! » Roș-albaștrii au primit patru goluri, iar „Panterele” lui Gigi Becali au fost ridiculizate

„Bîrligea singur nu poate decide un meci, are nevoie și de echipă. Am avut mulți atacanți de-a lungul vremii, indiferent că am fost la Steaua, FCSB sau altă echipă, dar nu rețin un atacant care să judece fiecare fază de parcă ar fi decisivă pentru el și cariera lui. Asta am văzut la el”, a declarat Mihai Stoica, la Prima Sport 1.

Ce a declarat Mihai Stoica înainte de Rangers - FCSB

Mihai Stoica a prefațat și meciul cu Rangers din Europa League și și-a făcut calculele pentru barajul care ar duce în "optimi".

„Probabil, dacă ne-ai fi pus să semnăm că avem 4 puncte după 2 meciuri, am fi făcut-o. Ce facem aici e mare bonus. Mai avem 6 meciuri, inclusiv cu acesta, pentru 3 puncte și mergem în primăvara europeană. Întâlnim un adversar net favorit. Are un buget de 50 de milioane, a făcut transferuri de 16 milioane de euro. Noi avem un prim 11 competitiv și o bancă bună.

Ne lipsesc și arcul și săgeata, Șut și Olaru. Flancul lor drept e extrem de puternic, Popescu va fi bine în stânga. Mihai a jucat la Gică Hagi fundaș stânga chiar împotriva noastră și a făcut-o foarte bine. Având în vedere startul fals din campionat, trebuie să ne gândim și la meciul cu Rapid. Cei care au intrat trebuie să își facă treaba.

Ngezana, chiar dacă a lipsit, parametrii lui sunt foarte buni. Cred că vom interpreta o partitură mai degrabă defensivă. Ei atacă oricum împotriva oricui joacă”, a declarat Mihai Stoica, potrivit sursei menționate.

Citește și:
Daniel Pancu intervine, după anunțul lui Nelu Varga: „În cazul ăsta, nu mai rămân la CFR!”
Superliga
Daniel Pancu intervine, după anunțul lui Nelu Varga: „În cazul ăsta, nu mai rămân la CFR!”
OUT de la FCSB! Anunțul lui Mihai Stoica
Superliga
OUT de la FCSB! Anunțul lui Mihai Stoica
Zoe Elena l-a cucerit pe cel mai în vogă tânăr fotbalist din Liga Campionilor
Campionate
Zoe Elena l-a cucerit pe cel mai în vogă tânăr fotbalist din Liga Campionilor
Stadion nou în România până la sfârșitul deceniului! Când va fi gata arena de 64 de milioane de euro
Liga 2
Stadion nou în România până la sfârșitul deceniului! Când va fi gata arena de 64 de milioane de euro
FOTO Cel mai mare food hall din Europa de Est, în România. Este dezvăluit primul val de branduri
Profit.ro
FOTO Cel mai mare food hall din Europa de Est, în România. Este dezvăluit primul val de branduri
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Adrian Porumboiu, dezlănțuit după Turcia – România: „Vrem să batem cu ăsta? Nu ți-e rușine, porcovane?”

„Imigranții l-au băgat în comă în 5 minute!” » Neamțul celebru din România critică DRASTIC Germania: „Acesta e adevărul! Sunt creștin, nu vreau să fim țară musulmană”


Comentarii (7)
mosul2022
mosul2022  •  25 Octombrie 2024, 10:19

Comentariul nu mai este valabil dupa meci, ha ha ha!

ARCADIEzaporojanu
ARCADIEzaporojanu  •  25 Octombrie 2024, 07:33

*** ! VA DATI ANTRENORI ! DOI INFRACTORI PUSCARIASI SE DAU ANTRENORI DAR EI SUNT NISTE PACALICI ! VAI DE EI !

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Bogdan85
Bogdan85  •  25 Octombrie 2024, 06:37

A îmbătrânit degeaba și mimi ăsta!

Vezi toate comentariile (7)
Comentează