INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LAZIO - PARMA 2-2

REZUMAT VIDEO Italienii sunt porniți pe Dennis Man, după ratările din Lazio - Parma: „Foc de paie. Nenorocit”

Dennis Man, în centru // foto: Imago Images
Dennis Man, în centru // foto: Imago Images

Articol de - Publicat marti, 29 aprilie 2025 09:04 / Actualizat marti, 29 aprilie 2025 09:04

Dennis Man a intrat pe teren la scorul de 0-2 în Lazio - Parma, dar nu a putut nici să-și ajute echipa să țină de scor, nici să înscrie golul 3, deși a avut o mare ocazie în minutele de prelungire.

Lazio - Parma s-a încheiat 2-2, după ce echipa antrenată de Cristi Chivu a condus cu 2-0. În minutul 71, câtă vreme avea două goluri în față, antrenorul român l-a aruncat în luptă și pe conaționalul Dennis Man.

Imediat, jucătorul de bandă a combinat cu Sohm și l-a întins pe Mandas, portarul gazdelor, cu un șut sub bară.

Lazio a scăpat la acea fază, apoi a egalat prin „dubla” lui Pedro, introdus și el pe parcursul reprizei secunde.

Ulterior, în minutul 3 al prelungirilor, Man a avut șansa de a duce toate punctele la Parma, dar a trimis pe lângă poartă din careul advers după ce se descotorosise de adversarul direct. Iată ce au scris italienii și ce note i-au acordat lui Man pentru cele 25 de minute în care a fost pe teren.

Notele lui Dennis Man după Lazio - Parma 2-2

Cel mai bine a ieșit în TuttoMercatoWeb, care i-a acordat nota 5,5: „A intrat și a avut imediat o ocazie, dar Mandas a fost la post. Apoi a irosit două ocazii bune de a înscrie pe contraatac”.

Cei de la CalcioMercato n-au fost la fel de generoși, 5: „Trebuia să aducă un plus de calitate, dar nu s-a văzut asta”.

În viziunea celor de la ParmaToday, Man a fost chiar corijent, cu nota 4,5: „Are ocazia de a închide jocul, dar Mandas spune nu. E chiar mai rău în minutul 93, când sprintează și singur în fața portarului trimite pe lângă poartă. De nerecunoscut”.

Tot 4,5 a primit și de la SportParma: „A intrat cu atitudinea corectă, la doar un minut distanță l-a testat pe Mandas. Dar a fost doar un foc de paie, răspunde moale la centrarea lui Pellegrini la scorul de 1-2, apoi ratează posibilul gol al victoriei în minutul 93 șutând prost. Nenorocit”.

Citește și:
Starul lui PSG a primit public o ofertă indecentă » Soția a dat replica anului
Campionate
Starul lui PSG a primit public o ofertă indecentă » Soția a dat replica anului
Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră
Noutati auto
Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră
Gabi Balint a numit cel mai bun antrenor din lume: „Un scârbos, dar e peste Guardiola. O să vedeți”
Campionate
Gabi Balint a numit cel mai bun antrenor din lume: „Un scârbos, dar e peste Guardiola. O să vedeți”
Fostul jucător din top 10 ATP s-a căsătorit cu Eugenia: „Cea mai frumoasă femeie de pe planetă”
Tenis
Fostul jucător din top 10 ATP s-a căsătorit cu Eugenia: „Cea mai frumoasă femeie de pe planetă”
Concedieri și închidere în România decise de una dintre cele mai bogate familii americane
Profit.ro
Concedieri și închidere în România decise de una dintre cele mai bogate familii americane
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„I-am dat un picior în gură lui Bumbescu de nu și-a dat seama cu ce l-am lovit!” » Dezvăluire despre un conflict incredibil în vestiarul Stelei '86

Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră


Comentarii (5)
utilizator șters
utilizator șters  •  29 Aprilie 2025, 11:22

Nu ma bucura deloc faptul că Man este în criză de forma, dara nu pot uita cum la meciul cu Bosnia au dat toți în Denis Drăguș (cu ratări dară activ) și l-au menajat pe Man, deși acesta a fost o fantomă pe teren... Asta-i jurnalismul românesc bazat doar pe interese, nimic altceva.

catalindumitreasa
catalindumitreasa  •  29 Aprilie 2025, 10:31

Buna ziua, Mediocritatea fotbalului romanesc. Atat putem. La nivel de jucatori! Man socotit mare, e o umbra a fotbalistilor romani adevarati de pana in anul 2.000. Doar presa mai vede sperante in calificari si prezente in fazele superioare ale cupelor europene. Poate reusiti sa editati o editie numai de sport nu si de 'can-can' !

misupatrik
misupatrik  •  29 Aprilie 2025, 10:31

Sunteti niste penibili cu astfel de titluri ...

Vezi toate comentariile (5)
Comentează