INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  REUȘITĂ

VIDEO Ce „rachetă”! Nicolae Stanciu, GOL de generic în Arabia Saudită » Comentatorul a avut o reacție unică

Nicolae Stanciu a înscris un gol superb în Al Fayha - Damac +14   FOTO
Nicolae Stanciu a înscris un gol superb în Al Fayha - Damac

Articol de - Publicat vineri, 02 mai 2025 21:08 / Actualizat vineri, 02 mai 2025 21:20

Nicolae Stanciu (31 de ani), mijlocașul lui Damac și căpitanul echipei naționale a României, a înscris un gol superb în meciul din deplasare cu Al Fayha, din runda 30 a primei ligi din Arabia Saudită. Damac a pierdut, scor 1-2.

Vorbim deja despre al treilea gol consecutiv marcat de Nicolae Stanciu. Seria a început cu Al Kholood, a continuat cu Al Nassr, echipa lui Cristiano Ronaldo, iar vineri românul a recidivat.

Titular în linia de mijloc a echipei lui, Nicolae Stanciu a deschis scorul în minutul 40. A fost al 5-lea gol marcat de internaționalul român pentru Damac în actualul sezon. Mai are și 6 pase decisive.

GALERIE FOTO. „Racheta” reușită de Nicolae Stanciu în Al Fayha - Damac

+9 FOTO

Stanciu a preluat balonul fără probleme, a driblat un adversar, a pătruns în careu și a trimis o „torpilă” cu piciorul stâng, în stilu-i caracteristic.

Portarul Orlando Mosquera (30 de ani) s-a aruncat, însă n-a avut nicio șansă. Comentatorul partidei a fost surprins de execuția lui Stanciu și a început să-i strige numele lui Nicolae Stanciu, cel care se află într-o formă de excepție.

Tot la Damac, Florin Niță (37 de ani), portarul echipei naționale, a fost integralist. Din păcate pentru echipa românilor, Al Fayha s-a impus în cele din urmă, scor 2-1.

Soarta partidei a fost, practic, stabilită în primele 6 minute din repriza a doua. Al Sahafi a egalat la 1 în minutul 48, iar autogolul lui Al Anazi (51) a stabilit scorul final.

În urma acestui rezultat, Damac a coborât pe locul 13, cu 31 de puncte, doar 2 în plus față de Al Wehda, ocupanta primului loc retrogradabil, cu 4 etape înainte de finalul sezonului.

La sfârșitul acestui sezon, Nicolae Stanciu o va părăsi pe Damac, pentru care joacă din 2023, și va face pasul în Serie A, la Genoa, echipa lui Dan Șucu, cu care deja a semnat.

4 milioane de euroe cota lui Nicolae Stanciu, potrivit Transfermarkt

Citește și:
Ce a fost asta? Tragerea la sorți a grupelor Campionatului Mondial 2026, ARANJATĂ?! » Detaliul incredibil observat abia acum pe înregistrări
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Ce a fost asta? Tragerea la sorți a grupelor Campionatului Mondial 2026, ARANJATĂ?! » Detaliul incredibil observat abia acum pe înregistrări
„Colosul” din inima orașului capătă contur » Imagini impresionante din dronă, direct de pe șantier
Altele
„Colosul” din inima orașului capătă contur » Imagini impresionante din dronă, direct de pe șantier
Stadionul echipei din Superliga va fi scos la licitație pentru o sumă infimă, în plin campionat
Superliga
Stadionul echipei din Superliga va fi scos la licitație pentru o sumă infimă, în plin campionat
„Clientul” lui Becali după FCSB - Dinamo: „Am vrut să-l schimb, dar mi-a zis MM: «Gigi, îl nenorocești!»”
Superliga
„Clientul” lui Becali după FCSB - Dinamo: „Am vrut să-l schimb, dar mi-a zis MM: «Gigi, îl nenorocești!»”
Fabrică-fanion a capitalei, demolată. Apare un proiect de 1 miliard euro FOTO&VIDEO
Profit.ro
Fabrică-fanion a capitalei, demolată. Apare un proiect de 1 miliard euro FOTO&VIDEO
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Acuzații SEISMICE împotriva lui Gheorghe Tadici: „S-a răzbunat că nu i-au ieșit pariurile! Știe toată țara că pariază!” » Retrasă definitiv la doar 25 de ani: „Era terminată psihic de Tadici, plângea non-stop!”

Scor aiuritor la baschet: 207 puncte diferență! » Scandal după meci: „E nevoie de bun-simț în astfel de situații” vs „Să ne oprim și să nu mai jucăm?”


Comentarii (2)
dobrin
dobrin  •  02 Mai 2025, 23:46
Postat de Luceafaru_Huilei pe 02 Mai 2025, 23:30

Alt purtător de tricou! La ce nivel e acolo, e ca și cum ai scris în curtea școlii!

Umbla vorba prin targ ca "racheta" din penaltiul cu Muntenegru inca mai orbiteaza in jurul Pamantului :))))

Luceafaru_Huilei
Luceafaru_Huilei  •  02 Mai 2025, 23:30

Alt purtător de tricou! La ce nivel e acolo, e ca și cum ai scris în curtea școlii!

Vezi toate comentariile (2)
Comentează