FOTBAL  »  Superliga  »  TRANSFER

Victor Angelescu interzice transferurile pe axa FCSB - Rapid

Dan Șucu și Victor Angelescu vor să redreseze situația de la Rapid
Dan Șucu și Victor Angelescu vor să redreseze situația de la Rapid

Articol de - Publicat duminica, 11 mai 2025 15:29 / Actualizat duminica, 11 mai 2025 17:04

Gigi Becali a declarat că Dan Șucu, patronul celor de la Rapid, l-a sunat în urmă cu un an și jumătate în legătură cu transferul lui Malcolm Edjouma la gruparea din Giulești. Patronul de la FCSB este dispus să-l cedeze acum pe mijlocaș, dar Victor Angelescu, acționarul minoritar de la Rapid, a negat interesul grupării sale.

Malcom Edjouma aparține de FCSB din 2022. Sezonul trecut, mijlocașul central a fost împrumutat la Bari, iar în acest an competițional a fost în lotul campioanei României: 43 de meciuri, 3 goluri și 4 pase decisive a bifat mijlocașul defensiv.

Daniel Bîrligea a postat o imagine rasistă: un berbec campion, doi câini dresați și trei păsări
FCSB
Daniel Bîrligea a postat o imagine rasistă: un berbec campion, doi câini dresați și trei păsări

Ce spune Victor Angelescu despre transferul lui Malcolm Edjouma la Rapid: „Niciuna dintre țintele noastre nu face parte din echipa FCSB-ului”

Acționarul minoritar de la Rapid a transmis că gruparea din Giulești mai dorește „2 sau 3” jucători, dar nu va transfera de la FCSB.

„Rapidul este în continuare angrenat în lupta pentru îndeplinirea obiectivului de a ajunge într-o competiție europeană.

În același timp, strategia pentru a crea o echipă competitivă pentru sezonul următor se va baza pe continuitate, pe relațiile de joc deja create.

Aşa cum am declarat în mai multe rânduri, lotul echipei noastre nu va suferi multe modificări în perioada următoare de transferuri.

Dorim aducerea a nu mai mult de 2 sau 3 jucători în perioada de vară, și niciuna dintre țintele noastre nu face parte din echipa FCSB-ului”, a declarat Victor Angelescu, conform sport.ro.

Gigi Becali vrea să îl vândă pe Malcom Edjouma la Rapid: „M-a sunat o dată Dan Șucu”

Când crește valoarea fotbalului, toți oamenii implicați în fotbal câștigă. Eu așa gândesc, calculez totul. Nu pleacă niciun jucător. Nu mă interesează altceva, au clauze. Dacă sunt plătite, n-am ce să fac. Dar nu vând, nici nu intru în negocieri.

Poate să plece doar Edjouma, poate fac un schimb cu Rapid. M-a sunat odată Dan Șucu, acum un an și jumătate, cred. M-a întrebat dacă Edjouma e de vânzare. I-am zis că, chiar dacă e, nu-l dau la Rapid. Acum îl dau, nu-mi mai e teamă. Să dea bani! Am înțeles că sunt interesați și de Musi – și Dinamo, și Rapid

-Gigi Becali despre transferul lui Malcom Edjouma la Rapid

Citește și:
Imagini dramatice! Selecționerul a leșinat imediat după decizia arbitrului, meci abandonat
Campionate
Imagini dramatice! Selecționerul a leșinat imediat după decizia arbitrului, meci abandonat
Românca Maria, senzație la turneul ATP de la Houston: „Cea mai atrăgătoare antrenoare din circuit”
Tenis
Românca Maria, senzație la turneul ATP de la Houston: „Cea mai atrăgătoare antrenoare din circuit”
Mirel Rădoi n-a ținut cont » Feblețea lui MM Stoica a dispărut de la FCSB!
Superliga
Mirel Rădoi n-a ținut cont » Feblețea lui MM Stoica a dispărut de la FCSB!
Fiul lui Arnold Schwarzenegger, debut spectaculos în culturism! Câștigător la 3 categorii
Altele
Fiul lui Arnold Schwarzenegger, debut spectaculos în culturism! Câștigător la 3 categorii
FOTO Turnuri de apartamente pe fostă mare fabrică din București
Profit.ro
FOTO Turnuri de apartamente pe fostă mare fabrică din București
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Abuzuri în lanț: „Monica Iacob-Ridzi a cerut să trântească finala pentru fiica ei!” + Înregistrare audio ȘOCANTĂ cu soțul-primar: „Ce p*** mea îi trebuie competiție?”

A doua variantă de antrenor a lui Gigi Becali nici nu vrea să audă de FCSB: „Nu sunt tipul care primește ordine și le execută”


Comentarii (1)
Budrix69
Budrix69  •  12 Mai 2025, 09:09

hai,dl. minoritar, mai ia ce arunca FCSB.....

Vezi toate comentariile (1)
Comentează
Close