INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TRANSFER

Dorit de Rapid, Rareș Ilie a fost convins: „Și-a dat acordul”

Rareș Ilie, la Euro U21 // FOTO: Imago Imges
Rareș Ilie, la Euro U21 // FOTO: Imago Imges

Articol de - Publicat vineri, 27 iunie 2025 18:17 / Actualizat vineri, 27 iunie 2025 18:19

Italienii au scris că Rareș Ilie (22 de ani) și-ar fi dat acordul pentru a juca și în noul sezon la Catanzaro. Și Rapid este interesată de aducerea mijlocașului ofensiv.

Rareș Ilie are contract cu Nice până în 2027, iar în ultimul sezon a jucat sub formă de împrumut pentru Catanzaro, divizionara secundă din Italia. Potrivit unei publigații de casă a italienilor, Rareș Ilie și-ar fi dat acordul să mai joace un an la Catanzaro. Totuși, aceștia spun că discuțiile dintre italieni și Nice sunt departe de a fi încheiate.

120 de milioane € pentru Gigi Becali » Capitolul la care FCSB se află peste Steaua Roșie Belgrad și Dinamo Kiev!
MERCATO
120 de milioane € pentru Gigi Becali » Capitolul la care FCSB se află peste Steaua Roșie Belgrad și Dinamo Kiev!

Italienii au anunțat că Rareș Ilie vrea să joace încă un an la Catanzaro: „Drumurile rămân deschise”

„Drumurile rămân deschise pentru Rareș Ilie și pentru Giacomo Quagliata. Amândoi și-au dat acordul pentru o revenire în tricoul galben-roșu, dar în acest moment cererile exagerate ale cluburilor de care aparțin încetinesc operațiunile.

Pentru românul deținut de Nice există discuții din nou cu clubul francez pentru o reînnoire a împrumutului, în timp ce pentru extrema Quagliata, deținut de Cremonese, discuțiile se vor muta către deschiderea perioadei de transferuri de vară, programată pentru 1 iulie, când se va evalua dacă există condițiile necesare pentru a-l lua definitiv”, au scris cei de la uscatanzarocalcionews.it.

Dorit de Rapid, Rareș Ilie a fost convins: „Și-a dat acordul”
Rareş Ilie. Imagini de la meciul România U21 - Italia U21 0-1 FOTO: Ionuţ Iordache (GSP)

Ilie declara în urmă cu 10 zile pentru GSP.ro că Rapid dorește să îl transfere: „Știu că Rapidul a inițiat o discuție pentru mine în sensul de a mă întoarce în Giulești. Aș fi de acord, bineînțeles. Dar nu știu exact care e stadiul lucrurilor. Am înțeles că mai sunt niște variante în liga secundă italiană sau în Championship, în Anglia, dar n-aș putea să ofer nume. Vom vedea după Euro!”.

Fotbalistul cotat la 1,8 milioane de euro pe site-ul de specialitate transfermarkt nu a reușit să marcheze în cele 15 meciuri jucate pentru Catanzaro. Are, în schimb, 3 pase decisive.

Citește și:
Dan Șucu, Mihai Rotaru, Mihai Stoica și Iuliu Mureșan au semnat o petiție și i-au trimis-o lui Nicușor Dan: „Nu are ce căuta în vestiar!”
Superliga
Dan Șucu, Mihai Rotaru, Mihai Stoica și Iuliu Mureșan au semnat o petiție și i-au trimis-o lui Nicușor Dan: „Nu are ce căuta în vestiar!”
Starul din Premier League s-a ferit, însă camerele tot l-au surprins cu celebra prezentatoare TV
Campionate
Starul din Premier League s-a ferit, însă camerele tot l-au surprins cu celebra prezentatoare TV
Dinamo sparge banca pentru ultimul transfer! » Poate ajunge la 1,7 milioane de euro
Superliga
Dinamo sparge banca pentru ultimul transfer! » Poate ajunge la 1,7 milioane de euro
Aventura cu o blondă căsătorită a pus capăt căsniciei cu Ana
Campionate
Aventura cu o blondă căsătorită a pus capăt căsniciei cu Ana
Nouă fabrică în România, investiție de 10 milioane euro FOTO
Profit.ro
Nouă fabrică în România, investiție de 10 milioane euro FOTO
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Acuzații SEISMICE împotriva lui Gheorghe Tadici: „S-a răzbunat că nu i-au ieșit pariurile! Știe toată țara că pariază!” » Retrasă definitiv la doar 25 de ani: „Era terminată psihic de Tadici, plângea non-stop!”

Scor aiuritor la baschet: 207 puncte diferență! » Scandal după meci: „E nevoie de bun-simț în astfel de situații” vs „Să ne oprim și să nu mai jucăm?”


Comentarii (3)
dragosnyk
dragosnyk  •  28 Iunie 2025, 08:15

Are 3 pase decisive, liga 2, vrea să-l ia Rapidu.......si la noi e om de baza la națională, daca o tine tot asa il trecem la naționala mare.......dupa care ne miram ca nu ne calificam la european sau mondial......si asta e UN exemplu....

Ciriaco
Ciriaco  •  27 Iunie 2025, 20:29

Mare rapidist,eu cred că-l întrece pe Șumudică!Vii la rapidcefere,dar nu te gândești că peste doi-trei ani promovează Catanzaro,ajunge în cupele europene și bate STEAUA?Băiatul gândește în perspectivă:cum să revii la echipa de suflet s-o ajuți când ai atâtea perspective de-a te bate la promovare?

DirtyDeedsDoneDirtCheap
DirtyDeedsDoneDirtCheap  •  27 Iunie 2025, 18:25

Opa, eram sigur ca l-a luat FC Nea Gigi, numai ca sa îl trimită la echipa a doua, din prima. Probabil a picat la testul cu manelele; se știe ca MM nu le suporta. https://youtu.be/FaEYHg-inVQ?si=t7LwvRqwPU7tnuXE&t=257

Vezi toate comentariile (3)
Comentează