Articol de Alexandru Tomuțiu - Publicat joi, 31 iulie 2025 23:33 / Actualizat joi, 31 iulie 2025 23:59
Mario Camora, fundașul stânga și veteranul CFR-ului, a spus că a simțit încă din timpul partidei cu Lugano, scor 1-0 după prelungiri (1-0 la general), că echipa din Gruia va merge mai departe.
Camora, care joacă pentru CFR din 2011, a spus că nici nu mai știe la a câta calificare bifată cu ardelenii se află. Și-a dat seama că CFR va merge mai departe în momentul în care a văzut cât ghinion aveau elvețienii.
Mario Camora, după CFR - Lugano: „Nu mai țin minte a câta calificare a fost, au fost câteva”
„Nu mai țin minte a câta calificare a fost, au fost câteva. Dar încă nu am atins obiectivul. Trebuie să mergem într-o grupă. Ăsta e obiectivul. A fost un meci foarte greu, cu o echipă foarte bună. Am avut ocazii, iar astăzi am avut mult noroc.
Au o echipă de valoare, bună, dar norocul a fost de partea noastră. După ce le-au fost anulate două goluri și au dat bară, era clar că meciul era al nostru. Mă simt bine, mă antrenez în fiecare zi, mă recuperez și mă bucur că pot ajuta această echipă.
Dacă e 0-0, e clar că și Levski e o echipă puternică. Important este ce am făcut noi, așteptăm adversarul și, cine știe, cu puțin noroc, poate ne calificăm mai departe”, a spus Mario Camora, la Prima Sport.
Suntem fericiți de victorie, vom vedea care este următorul adversar. Avem munte lucruri de învățat din această dublă și pentru viitor.
Sheriff Sinyan, fundaș central la CFR Cluj