INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  FCSB

Presa din Scoția a dat de pământ cu doi jucători de la FCSB » Jignire la adresa lui Gigi Becali

Presa scoțiană a reacționat după declarațiile date de David Miculescu și Dennis Politic, extremele de la FCSB, cu privire la Aberdeen/ FOTO: Ionuț Iordache (GSP.ro)
Presa scoțiană a reacționat după declarațiile date de David Miculescu și Dennis Politic, extremele de la FCSB, cu privire la Aberdeen/ FOTO: Ionuț Iordache (GSP.ro)

Articol de - Publicat sambata, 16 august 2025 12:43 / Actualizat sambata, 16 august 2025 14:09

Presa scoțiană a reacționat după declarațiile date de David Miculescu și Dennis Politic, extremele de la FCSB, cu privire la Aberdeen, adversara campioanei României din play-off-ul Europa League.

  • Meciurile dintre FCSB și Aberdeen vor avea loc pe 21 august (în Scoția) și pe 28 august (la București).

După 3-1 cu Drita, în Kosovo, în turul 3 preliminar, cei doi jucători de la FCSB au lăsat de înțeles că se vor califica în grupă fără probleme, dacă tratează „dubla” cu Aberdeen serios.

Scoțienii i-au catalogat drept aroganți pe Dennis Politic și pe Miculescu, apoi l-au jignit pe Gigi Becali, patronul clubului bucureștean, numindu-l „nebun”.

Presa din Scoția i-a numit „încrezuți” pe Politic și Miculescu

„Eliminarea lui Aberdeen «nu este o problemă» pentru duo-ul încrezut al FCSB, care se așteaptă la o calificare fără probleme în Europa League”, au titrat scoțienii de la Daily Record.

„Două vedete ale Stelei București (n.r. - FCSB) au insistat că eliminarea lui Aberdeen din Europa League «nu va fi o problemă». Echipa lui Jimmy Thelin va înfrunta fosta câștigătoare a Cupei Campionilor într-un baraj tur-retur, iar câștigătoarea va intra în Europa League.

Steaua a eliminat Drita cu victorii acasă și în deplasare, iar Dennis Politic și David Miculescu, ambii internaționali români și marcatori la Pristina, sunt foarte încrezători că vor învinge deținătorii Cupei Scoției și își vor asigura locul în faza grupelor competiției.

Și patronul nebun al clubului, Gigi Becali, care alege echipa și chiar face schimbările, nu e mai puțin încrezător”, au continuat scoțienii.

Ce au declarat Miculescu și Politic despre Aberdeen

Măcar să ne calificăm în Europa League, dacă nu am reușit în Champions League. Eu sper să mergem pe drumul din sezonul trecut. Am văzut meciul lui Aberdeen cu Celtic, e o echipă bună. Dar nu vom avea probleme dacă noi ne facem treaba bine.

- David Miculescu, extremă dreapta FCSB

Va fi un duel greu cu Aberdeen, dar băieții de la echipă au trecut anul trecut de adversari mult mai dificili. Trebuie să mergem modești încă de la primul meci, motivați, astfel nu cred că vom avea probleme.

- Dennis Politic, extremă stânga FCSB

Citește și:
MM Stoica, anunț despre transferuri » Ce mutări țintește campioana: „Jucător U21 nu mai vine pentru că s-a răzgândit Gigi”
Superliga
MM Stoica, anunț despre transferuri » Ce mutări țintește campioana: „Jucător U21 nu mai vine pentru că s-a răzgândit Gigi”
Execuție în stil mafiot, chiar pe terenul de fotbal » Trei oameni împușcați mortal! Atenție, imagini cu puternic impact emoțional
Campionate
Execuție în stil mafiot, chiar pe terenul de fotbal » Trei oameni împușcați mortal! Atenție, imagini cu puternic impact emoțional
Cum explică Guvernul României noile impozite auto » De ce taxele pentru autoturismele hibrid sunt și de zece ori mai mari
Noutati auto
Cum explică Guvernul României noile impozite auto » De ce taxele pentru autoturismele hibrid sunt și de zece ori mai mari
După despărțirea de Badosa, Tsitsipas s-a cuplat cu o altă jucătoare de tenis! Primele imagini împreună
Tenis
După despărțirea de Badosa, Tsitsipas s-a cuplat cu o altă jucătoare de tenis! Primele imagini împreună
VIDEO
Profit.ro
VIDEO "Trenul cu care facem cruce" - imagini dintr-un tren modernizat cu vagon restaurant
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Orașul are și alte nevoi...” » Primarul din Botoșani a reacționat după dezvăluirile de pe GSP: „Mi-au cerut un milion de lei”

Sabalenka are echipament nou pentru Australian Open » Fosta ei rivală a făcut topul costumelor din tenisul feminin: Sorana Cîrstea e pe podium!


Comentarii (21)
Cioban2025
Cioban2025  •  17 August 2025, 00:40
Postat de 7even pe 16 August 2025, 16:59

In 1986 când Steaua câstiga CCE,tu erai mãcar pe "teavã" amãrãstene?Erai doar un "proiect" ciobane :))

In 86 deja dadeam deja din "teavā", altfel nu apareai tu, desi credeam ca scuipa tot parasuta

flo388
flo388  •  16 August 2025, 21:47

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

nilton
nilton  •  16 August 2025, 21:16

Confidence in the Bucharest camp is extremely high with star duo Dennis Politic and David Miculescu both insisting that beating the Dons will be a formality.And now madcap owner and controversial ex-politician Becali - who was imprisoned for three years following a corruption scandal in 2013 - hasn't even contemplated a defeat that would see his team drop into the revamped group stage of the Conference League alongside domestic rivals CFR Cluj and Universitatea Craiova.

Vezi toate comentariile (21)
Comentează