FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

MM Stoica, cu câteva minute înainte de Rapid - FCSB: „Noi niciodată nu ne batem joc, nu o să vedeți șmecherii”

Articol de - Publicat duminica, 17 august 2025 21:14 / Actualizat duminica, 17 august 2025 21:18

Cu mai puțin de jumătate de oră înaintea derby-ului cu Rapid de pe Arena Națională, Mihai Stoica (60 de ani), președintele Consiliului de Administrație de la FCSB, a explicat formula de start aliniată de Elias Charalambous (44 de ani), în contextul programului încărcat, culminat cu meciurile din preliminariile europene.

MM Stoica a explicat faptul că formula de start va arăta fix ca în foaia de joc și nu se vor schimba pozițiile în teren, astfel că Dennis Politic (25 de ani) va fi vârful campioanei en-titre în acest derby.

Mihai Stoica, înainte de Rapid - FCSB: „Noi niciodată nu ne batem joc”

„Ne gândim să nu pierdem un meci împotriva unui adversar care mai mereu ne-a pus probleme foarte mari, cu excepția ultimei partide. Venim după o deplasare solicitantă. Avem practic trei jucători care au evoluat 90 de minute joi Avem motive să fim încrezători.

În locul lui Crețu joacă Graovac, Cercel nu putea să joace, Pantea nu putea să joace fundaș dreapta. Pericolul numărul 1 este Alex Dobre, un fotbalist care anul trecut a avut un sezon foarte bun, iar acum a început în forță. Dar nu neapărat din cauza asta avem formula pe care o avem, n-aveam altă soluție.

Noi niciodată nu ne batem joc de telespectatori, de suporteri și de deținătorii de drepturi. Tot timpul am pus echipa cu tactica pe care o vom folosi. Dacă Politic apare număr 9, va juca număr 9.

N-o să facem niciodată șmecherii de 10 secunde, cam atât durează ca tehnicienii adverși să-și dea seama de așezare. La ședința tehnică ni s-a spus că se așteaptă 22.000 de spectatori, nu 30.000.

Oricum, 22.000 sau 30.000 contează prea puțin, sunt mult mai mulți decât sunt la meciurile de pe teren propriu ale Rapidului, acolo încap doar 12.000 și ceva. Dar Rapid va fi susținut temeinic, cum s-a întâmplat și în Divizia C”, a declarat Mihai Stoica, într-o intervenție la Prima Sport.

Citește și:
Edi Iordănescu a intrat peste vedetele naționalei: „Am oprit totul instant! Știți ce mi-a zis Răzvan Marin?”
Nationala
Edi Iordănescu a intrat peste vedetele naționalei: „Am oprit totul instant! Știți ce mi-a zis Răzvan Marin?”
Florin Bratu, favorit pentru a prelua clubul din Superliga » Schimbare la finalul sezonului
Superliga
Florin Bratu, favorit pentru a prelua clubul din Superliga » Schimbare la finalul sezonului
Trend ȘOCANT în Coreea de Sud! Ce au remarcat privitorii la femeile din tribune
Altele
Trend ȘOCANT în Coreea de Sud! Ce au remarcat privitorii la femeile din tribune
A coborât pe gazon și a sărbătorit titlul alături de Baiaram
Superliga
A coborât pe gazon și a sărbătorit titlul alături de Baiaram
Cum știe telefonul unde ești: GPS-ul explicat simplu
Profit.ro
Cum știe telefonul unde ești: GPS-ul explicat simplu
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„I-am dat un picior în gură lui Bumbescu de nu și-a dat seama cu ce l-am lovit!” » Dezvăluire despre un conflict incredibil în vestiarul Stelei '86

Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră


Comentarii (0)

Articolul nu are încă niciun comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează