FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA LA EURO

Petre: „După meciurile cu Franţa şi Italia toţi se aşteptau să ne calificăm”

Articol de GSP - Publicat sambata, 21 iunie 2008 00:00

Mijlocaşul echipei naţionale a României, Florentin Petre, a declarat, sâmbătă, agenţiei NewsIn, că participarea la EURO 2008 reprezintă o mare performanţă pentru el, dar spune că este dezamăgit deoarece tricolorii nu au reuşit să se califice în sferturi.

"Pentru mine a fost o mare realizare participarea la EURO 2008, pentru că nu mai fusesem la un turneu final de opt ani, dar nu am mers mai departe. Asta ne doare cel mai mult.

După meciurile cu Franţa şi Italia toţi se aşteptau să ne calificăm, dar, din păcate, nu a fost aşa. Eu zic că am realizat o performanţă mare la EURO pentru că am reuşit să luăm la harţă campioana şi vicecampioana mondială. Din păcate nu am avut noroc", a spus Petre.

sursa NewsIn

Mijlocaşul echipei naţionale a României, Florentin Petre, a declarat, sâmbătă, agenţiei NewsIn, că participarea la EURO 2008 reprezintă o mare performanţă pentru el, dar spune că este dezamăgit deoarece tricolorii nu au reuşit să se califice în sferturi.

"Pentru mine a fost o mare realizare participarea la EURO 2008, pentru că nu mai fusesem la un turneu final de opt ani, dar nu am mers mai departe. Asta ne doare cel mai mult.

După meciurile cu Franţa şi Italia toţi se aşteptau să ne calificăm, dar, din păcate, nu a fost aşa. Eu zic că am realizat o performanţă mare la EURO pentru că am reuşit să luăm la harţă campioana şi vicecampioana mondială. Din păcate nu am avut noroc", a spus Petre.

sursa NewsIn

Citește și:
Două cutremure masive au devastat Venezuela » Imagini înfiorătoare de pe stadioane: meciuri oprite de urgență
Stiri extrasport
Două cutremure masive au devastat Venezuela » Imagini înfiorătoare de pe stadioane: meciuri oprite de urgență
Carmen Negoiță, complet goală la 43 de ani. „Nu trebuie să ne rușinăm de corpul nostru”
Liga 2
Carmen Negoiță, complet goală la 43 de ani. „Nu trebuie să ne rușinăm de corpul nostru”
Ziua „Z”! Merge la Palat pentru negocierile decisive chiar de ziua lui Gigi Becali: „A ajuns în țară”
Superliga
Ziua „Z”! Merge la Palat pentru negocierile decisive chiar de ziua lui Gigi Becali: „A ajuns în țară”
Elias Charalambous, prezentat oficial la noua echipă
Campionate
Elias Charalambous, prezentat oficial la noua echipă
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Profit.ro
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (20)
 •  22 Iunie 2008, 01:47

Nu idioten, voiam sa va vedem ca vreti sa va calficati!Dar voi ati jucat ca si cum ati vrut sa nu va calificati!Ce e mai dureros e ca probabil atat ati fost in stare, nu ca nu ati vrut!Deci nu are rost sa te trimit la casete cu meciul rusiei cu olanda invincibila pentru noi!Ne-ati adus in lumea a 3-a a fotbalului, prafarilor!

 •  22 Iunie 2008, 00:05

Numai cine nu a vazut ce ati jucat cu Franta si Italia se astepta sa va calificati!!! Sau cina nu are habar de fotbal!!! Cu Franta nu ati jucat nimic iar Italia nu a ajuns nici cu San Marino de atatea ori in situatie "singur cu portarul"!!! Doar Lobont merita ceva. Mult chiar. Restul... la lada de gunoi!

 •  21 Iunie 2008, 19:43

Intotadeauna ne multumim cu mediocrul. De ce oare turcii nu s-aumultumit cu calificarea la EURO? ce sunt mai buni ca noi. Povesti..nu am avut vlaga putere de tarie, jucatorii, un antrenor care sa impinga echipa tactica si mai ales pofta de joc. Lasa Petre madria ca ai jucat la un campionat european, trebuie sa fi mandru cand ridici trofeul deasupra capului. Ne multumim cu putin, din pacate. Noi suporterii care am fost acolo am asteptat sa jucati fotbal, care a lipsit cu desavarsire.

Vezi toate comentariile (20)
Comentează