FOTBAL  »  Superliga  »  CRAIOVA

EXCLUSIV Cel mai ofertat fotbalist al Craiovei după Ștefan Baiaram » Care sunt planurile oltenilor

Articol de - Publicat miercuri, 24 septembrie 2025 17:22 / Actualizat miercuri, 24 septembrie 2025 17:22

Carlos Mora, 24 de ani, este monitorizat de diverse formații din Europa, dar oltenii n-au vrut să se despartă de el în mercato de vară, refuzând peste două milioane de euro din Grecia pentru costarican. Juveții ar vrea să obțină peste 3 milioane de euro pe fotbalistul ce a fost recomandat în Italia și în Franța

Universitatea Craiova are un start de sezon remarcabil. Echipa antrenată de Mirel Rădoi este pe primul loc în Superliga, după zece runde, iar vineri seară, de la ora 21:00, este meciul orgoliilor cu Dinamo pe stadionul "Ion Oblemenco".

Totodată, în premieră, juveții vor juca în grupa Conference League, iar joia viitoare, pe 2 octombrie, de la ora 22:00, vor evolua în Polonia, cu Raków Częstochowa.

Carlos Mora, om important pentru campania europeană, a fost dorit în Grecia

Carlos Mora, 24 de ani, este unul dintre fotbaliștii care au captat atenția mai multor cluburi din străinătate în ultimele luni. La un moment dat, în vară, ar fi putut ajunge în Grecia pentru două milioane de euro, dar juveții n-au vrut să se despartă de costarican.

Dacă în campionat, în startul Superligii, a jucat puțin - cinci meciuri, doar în două titular, o singură dată integralist -, Mora a fost unul dintre fotbaliștii esențiali ai Craiovei în campania de calificare din Conference League.

Cel mai ofertat fotbalist al Craiovei după Ștefan Baiaram » Care sunt planurile oltenilor
Carlos Mora a impresionat în dubla cu Bașakșehir

A dat două assist-uri cu FK Sarajevo (4-0), a marcat cu Spartak Trnava (3-0) și cu Bașakșehir (2-1). A jucat în toate cele șase partide din preliminariile Conference League, fiind integralist în cinci.

50de meciuri, 4 goluri și 5 assist-uri a adunat Mora pentru Universitatea Craiova

Carlos Mora, recomandat și în Italia, și în Spania

Fotbalistul adus pe 340.000 de euro în iulie 2024 de la LD Alajuelense nu va pleca din Bănie pe mai puțin de 3 milioane de euro, conform calculelor juveților. Și, dacă nu apare ceva ieșit din comun, de-abia în vară poate părăsi Craiova, întrucât oltenii și-au propus să tragă la titlu în actuala stagiune.

Mora a fost recomandat mai multor grupări din străinătate, care îl monitorizează în eventualitatea unor negocieri ulteriore. Conform informațiilor GSP, în top sunt Lens (locul 7 în Ligue 1 în prezent) și Lecce (locul 20 în Serie A).

Cota fotbalistului de bandă dreaptă poate crește cu ocazia meciurilor pe care Universitatea Craiova urmează să le dispute în grupa Conference League.

1milion de euro este cota lui Mora conform transfermarkt

Citește și:
S-au aflat arbitrii pentru ultimele 16-imi de la Mondial: ce s-a decis în cazul lui Istvan Kovacs
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
S-au aflat arbitrii pentru ultimele 16-imi de la Mondial: ce s-a decis în cazul lui Istvan Kovacs
Gigi Becali a anunțat DOUĂ transferuri la FCSB: „Plătesc un milion de euro!”
Superliga
Gigi Becali a anunțat DOUĂ transferuri la FCSB: „Plătesc un milion de euro!”
3 vești din mercato la Dinamo » Nicolescu a lămurit situațiile lui Nedelcearu și Blănuță și a anunțat încă un transfer!
Superliga
3 vești din mercato la Dinamo » Nicolescu a lămurit situațiile lui Nedelcearu și Blănuță și a anunțat încă un transfer!
Cele 7 noi reguli impuse la Mondial vin și în Superliga » Adio „schemei Târnovanu”!
Superliga
Cele 7 noi reguli impuse la Mondial vin și în Superliga » Adio „schemei Târnovanu”!
Liderul segmentului de cafea instant din România mută fabrica din București și a făcut concedieri
Profit.ro
Liderul segmentului de cafea instant din România mută fabrica din București și a făcut concedieri
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Greu de imaginat cu ce se ocupă la 45 de ani Jeremie Njock, colosul camerunez care teroriza fundașii Diviziei A: „E grozav! Mi-a schimbat viața”

Apar noi probe despre Alessandro Bastoni în scandalul prostituatelor de lux: „Minora te vrea și are chef de distracție...”


Comentarii (3)
dandana
dandana  •  25 Septembrie 2025, 08:39

Nu faceți altceva decât sa distrugeți jucătorii. Și nu doar fotbalul a distrus jucători, *** Băieți cred, iar apoi psihic își revin foarte greu. Știu ca faceți ceva pentru a va face serviciul, dar oare de ce vrem sa distrugem. Bairam a rămas și rămâne, la fel și mora. *** Mora după mine ar trebui să-și vadă de treaba. Când a sosit un an nu a făcut mai nimic, deci este dator clubului și ar trebui să înțeleagă. Când este profitabil pentru club și el va pleca mai mult ca sigur. Până atunci ești și rămâi jucătorul Craiovei, și ***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Taralunga
Taralunga  •  24 Septembrie 2025, 18:34

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Taralunga
Taralunga  •  24 Septembrie 2025, 18:14

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (3)
Comentează