FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID

Copos: „Sigur că ni-i dorim pe Nico şi Tamaş”. Crezi că vor veni la Rapid?

Articol de GSP - Publicat vineri, 27 iunie 2008 00:00

Acţionarul FC Rapid, Geoge Copos, a declarat, vineri, agenţiei MEDIAFAX, că doreşte să îl transfere la echipa giuleşteană pe fundaşul echipei AJ Auxerre, Gabriel Tamaş, jucător care l-a impresionat prin evoluţiile de la Campionatul European.

"Sigur că ne-am dori şi noi să îl aducem înapoi pe Nico sau pe Tamaş. Tamaş mie chiar mi-a plăcut enorm de mult la europene. Vom vedea zilele următoare dacă îi vom face o ofertă. Mi-a plăcut foarte foarte mult. Dar depinde şi de el dacă vrea să se întoarcă în ţară. Acolo e în Franţa, aproape de Paris... E un parizian adevărat. Iar Peseiro îşi doreşte jucători valoroşi, nu contează naţionalitatea. El vrea jucători buni cu care să câştige", a spus Copos.

Oficialul rapidist a afirmat că Peseiro i-a mai solicitat trei jucători, dar a refuzat să îi nominalizeze. "Peseiro îşi doreşte în locul lui Ranko (n.r. - Ranko Despotovici) un număr 9 veritabil, un jucător de peste 1,85 metri, un jucător foarte puternic. Nu pot să spun cine este, vom vedea, nu vreau să încurc tratativele. Dar până când pleacă echipa în Elveţia (n.r. - 1 iulie), Peseiro va avea echipa formată în proporţie de 90 la sută. Probabil că în Elveţia se vor face ajustări foarte mici. Mai trebuie să vină un mijlocaş dreapta, un atacant puternic şi un fundaş dreapta pentru a avea şi o dublură acolo. Pentru că aşa vom avea câte doi jucători pe fiecare post", a adăugat acţionarul giuleştean.

Acţionarul FC Rapid, Geoge Copos, a declarat, vineri, agenţiei MEDIAFAX, că doreşte să îl transfere la echipa giuleşteană pe fundaşul echipei AJ Auxerre, Gabriel Tamaş, jucător care l-a impresionat prin evoluţiile de la Campionatul European.

"Sigur că ne-am dori şi noi să îl aducem înapoi pe Nico sau pe Tamaş. Tamaş mie chiar mi-a plăcut enorm de mult la europene. Vom vedea zilele următoare dacă îi vom face o ofertă. Mi-a plăcut foarte foarte mult. Dar depinde şi de el dacă vrea să se întoarcă în ţară. Acolo e în Franţa, aproape de Paris... E un parizian adevărat. Iar Peseiro îşi doreşte jucători valoroşi, nu contează naţionalitatea. El vrea jucători buni cu care să câştige", a spus Copos.

Oficialul rapidist a afirmat că Peseiro i-a mai solicitat trei jucători, dar a refuzat să îi nominalizeze. "Peseiro îşi doreşte în locul lui Ranko (n.r. - Ranko Despotovici) un număr 9 veritabil, un jucător de peste 1,85 metri, un jucător foarte puternic. Nu pot să spun cine este, vom vedea, nu vreau să încurc tratativele. Dar până când pleacă echipa în Elveţia (n.r. - 1 iulie), Peseiro va avea echipa formată în proporţie de 90 la sută. Probabil că în Elveţia se vor face ajustări foarte mici. Mai trebuie să vină un mijlocaş dreapta, un atacant puternic şi un fundaş dreapta pentru a avea şi o dublură acolo. Pentru că aşa vom avea câte doi jucători pe fiecare post", a adăugat acţionarul giuleştean.

Citește și:
Îl mai recunoști? Fostul mare internațional argentinian a apărut în tribune la Argentina - Austria și i-a uimit pe fani
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Îl mai recunoști? Fostul mare internațional argentinian a apărut în tribune la Argentina - Austria și i-a uimit pe fani
Meciul Franța – Irak, întrerupt din cauza unei regule americane stricte!
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Meciul Franța – Irak, întrerupt din cauza unei regule americane stricte!
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
Special
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
„Permite depășirea sistematică a vitezei legale”. Prima țară din Europa care blochează sistemul Tesla FSD în Europa
Profit.ro
„Permite depășirea sistematică a vitezei legale”. Prima țară din Europa care blochează sistemul Tesla FSD în Europa
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial


Comentarii (14)
 •  27 Iunie 2008, 23:50

Daniel Niculae va reveni cu siguranta..cat despre Tamas nu cred...doar la Dinamo...ca el din cate stiu a fost dinamovist...deci...Nico..hai acasa...!!!

 •  27 Iunie 2008, 18:18

copos asta viseaza mult...tamas a zis de mii de ori k e caine si sa ne amintim le-a zis la oi sa le calce masina pe toate..iar niculae cred k e satul sa-l mangaie pe cap copos sa fim seriosi....

 •  27 Iunie 2008, 18:17

COCOSE FI MA SI TU SERIOS NICI IN 1000 DE ANI NU VIN JUCATORI CA ASTIA LA RAPID....FZR!!!

Vezi toate comentariile (14)
Comentează