INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

GALERIE FOTO Valentin Mihăilă, gol ANTOLOGIC în Turcia » A înscris de la jumătatea terenului!

Articol de - Publicat vineri, 03 octombrie 2025 22:35 / Actualizat vineri, 03 octombrie 2025 22:54

Valentin Mihăilă (25 de ani), aripa stângă de la Caykur Rizespor, a marcat primul său gol în tricoul noii echipe.

Transferat în această vară de la Parma, Valentin Mihăilă nu reușise să înscrie în primele două meciuri jucate pentru Rizespor. A reușit, însă, să „spargă gheața” în meciul cu Antalyaspor, scor 5-2, din runda cu numărul 8 a primei ligi din Turcia.

GALERIE FOTO. Valentin Mihăilă a înscris de la jumătatea terenului în Turcia

+3 FOTO

Era minutul 90+1, iar echipa internaționalului român conducea cu scorul de 4-2 și pleca pe contraatac, după o fază nereușită a adversarilor.

Mihăliă a avansat cu mingea la picior aproximativ 30 de metri, a văzut că portarul advers era ieșit din poartă, însă tot în careu, și a șutat din propria jumătate.

Portarul Julian nu a depus foarte mult efort pentru a evita golul. Doar a întins mâinile, iar balonul a trecut pe lângă el. Mingea a prins și pământul în drumul spre poartă.

Românul incepuse meciul pe banca de rezerve și a fost introdus în minutul 65, în locul lui Bulut, când scorul era 3-1. Sakyi, autorul unei duble, Jurecka și Zeqiri au mai marcat pentru Rizespor. Cvancara și Dikmen au înscris pentru gazdele acestui meci.

După această partidă, echipa lui Mihăilă se clasează pe locul 12, cu 8 puncte. Antalyaspor stă ceva mai bine. E pe 9, cu 10 puncte. Echipa lui Mihăilă nu mai câștigase de două partide.

Citește și:
Istvan Kovacs face prăpăd în Superligă: greșeli după greșeli! Rată șocantă de erori, avem bilanțul
Superliga
Istvan Kovacs face prăpăd în Superligă: greșeli după greșeli! Rată șocantă de erori, avem bilanțul
„Silă. Și rușine. E rasism și extremism în stare pură!” » Mesajul șocant care a apărut la Rapid - Dinamo: „Ar trebui să-i DEPUNCTEZE!”
Superliga
„Silă. Și rușine. E rasism și extremism în stare pură!” » Mesajul șocant care a apărut la Rapid - Dinamo: „Ar trebui să-i DEPUNCTEZE!”
Cu lacrimi în ochi, Zeljko Kopic a spus tot ce are pe suflet: „Nu simt respect! Pentru mine e dureros”
Superliga
Cu lacrimi în ochi, Zeljko Kopic a spus tot ce are pe suflet: „Nu simt respect! Pentru mine e dureros”
„Nu e deloc naiv!” » O celebră actriță face dezvăluiri despre Leo Messi: „Lumea crede că e un sfânt”
Campionate
„Nu e deloc naiv!” » O celebră actriță face dezvăluiri despre Leo Messi: „Lumea crede că e un sfânt”
Mașini în România cu kilometrajul dat înapoi peste 320.000 km, înmatriculări în 7 țări diferite, implicări în zeci de accidente
Profit.ro
Mașini în România cu kilometrajul dat înapoi peste 320.000 km, înmatriculări în 7 țări diferite, implicări în zeci de accidente
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Patrick Mouratoglou, la antrenament cu iubita mai tânără cu 24 de ani! Imagini din academia francezului

Verdict înainte de play-off: „La ce calitate avem, nu avem voie să pierdem vreun meci!”


Comentarii (4)
michael
michael  •  04 Octombrie 2025, 11:46

O glumă de ”portar”!! Mingea aceea putea fi apărată și de un amator!! Văd că echipele astea cu sufixul ”spor”, nu prea au spor la victorii, deși tocmai ele ar trebui să aibă. Dar prințișorul regelui nu joacă tot la o echipă cu ”spor”, nu era pe teren?

Irimescu
Irimescu  •  04 Octombrie 2025, 09:36
Postat de stefan2039 pe 04 Octombrie 2025, 06:40

Șut slab, dar portar și mai slab - combinația ideală pentru „gol antologic”.

Oricum o fază care merită mediatizată, dacă ne gândim cât caz s-a făcut în presa noastră despre assistul lui Dennis Man la.... un gol anulat. Șutul lui Mihăilă nu a fost slab si evident nici întâmplătir, iar o reluare din spatele porții ne-ar fi putut lămuri, cred, că mingea a prins efect. Bravo Mihăilă!

vaba
vaba  •  04 Octombrie 2025, 08:54

Portarul cred ca a jucat la pariuri si nu i-a iesit ....

Vezi toate comentariile (4)
Comentează