FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ

Lacrimile lui Louis Munteanu mai mult l-au indignat: „Nu mă impresionează deloc, nu dau doi bani pe plânsul lui!”

Louis Munteanu, plecând în lacrimi de la interviu
Louis Munteanu, plecând în lacrimi de la interviu

Articol de - Publicat sambata, 01 noiembrie 2025 07:13 / Actualizat sambata, 01 noiembrie 2025 09:17

Louis Munteanu (23 de ani), atacantul de la CFR Cluj, a fost criticat de Basarab Panduru pentru discursul și atitudinea din timpul interviului de la finalul meciului cu Dinamo, scor 1-2.

Munteanu, intrat în repriza a doua, a dat assist la golul lui Emerllahu. CFR Cluj a fost întoarsă în prelungiri, prin golurile marcate de Karamoko și Soro. La finalul meciului, atacantul echipei ardelene și-a criticat coechipierii din defensivă.

Imediat după ce a afirmat că nu s-a gândit că se va bate la retrogradare când a rămas la CFR, în vară, a plecat plângând din interviu.

Panduru a „amendat” atitudinea lui Munteanu. Concret, fostul internațional a fost deranjat că jucătorul de 23 de ani a început să plângă la gândul că a rămas la echipă, nu din cauza eșecului cu Dinamo.

Basarab Panduru: „Nu mă impresionează deloc plânsul ăsta. El e supărat pe tot ce s-a întâmplat, că nu a plecat”

„Dacă plângi, înseamnă că vrei? Păi dacă vrei, arată în teren. Fii primul care oprește adversarul. Păi hai să plângă toți când pierd. Nu e pe plâns aici, e pe ce faci în teren, pe bărbatul care trebuie să fii. Plângi unde vrei, dar nu aici.

Nu mă impresionează deloc plânsul ăsta, nu dau doi bani pe acest plâns. Deloc nu mă impresionează. În fotbal trebuie să faci ce trebuie să faci, nu să dai vina pe alții, iar tu să fii primul care nu face ce trebuie.

Au pierdut ceilalți, că tu ai dată pasă de gol? Eu înțeleg altceva, că «eu sunt supărat că am rămas aici, trebuia să plec». El e supărat pe tot ce s-a întâmplat, că nu a plecat, nu pe rezultat. Nu știu dacă îl mai deranjează rezultatul, că deja te-ai obișnuit, sunt prea multe rezultate negative ca să nu te obișnuiești.

Imediat după declarația aia a dat în plâns. Dacă plâng Roy Keane sau Paul Scholes, da, știu că plâng de ciudă că au făcut tot posibilul să câștige meciul și nu au reușit. Bine, Keane e bărbat, face ce trebuie în teren și nu începe să plângă. Acel plâns îl înțeleg.

Dar când ai discursul ăsta, că toată lumea e de vină mai puțin tu, ceva nu e în regulă. De asta e și echipa în situația asta, că fiecare dă vina pe altcineva”, a declarat Panduru, la Prima Sport 1.

Prezent în studio, Marius Baciu, fostul fundaș de la Steaua și Lille, l-a completat pe Panduru: „Nu dă dovadă că e coleg. Apărarea? Păi și el face parte din apărare. De la el pleacă apărarea. Organizarea jocului pleacă de la atacant, ne ducem toți și facem distanțe scurte între compartimente și nu luăm gol. Nu putem discuta despre apărare aici”.

Ce a spus Louis Munteanu înainte să plece în lacrimi de la interviu

„Nu mai e CFR din trecut, luăm goluri multe, luăm goluri pe final. E dezastru, suntem supărați toți. Vă jur că nu știu ce să răspund, nu știu ce se întâmplă”, a declarat Louis Munteanu după meciul cu Dinamo.

„Nu-mi imaginam, când am rămas aici m-am gândit că mă bat și eu la campionat, se pare că mă bat la retrogradare”, a spus Louis Munteanu, apoi a izbucnit în lacrimi și a plecat de la interviu.

VIDEO CU FAZA. Golul lui Alberto Soro, marcat în prelungirile meciului Dinamo - CFR Cluj 2-1

  • Sursă video: Prima Sport 1

Clasamentul din Superliga

Citește și:
FCSB, umilită de Union St. Gilloise! Cu Darius Olaru titular, belgienii s-au distrat pe teren
Superliga
FCSB, umilită de Union St. Gilloise! Cu Darius Olaru titular, belgienii s-au distrat pe teren
Leo Messi a întâlnit-o din nou pe presupusa amantă și n-a ezitat s-o îmbrățișeze: „Când mă uit la tine...”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Leo Messi a întâlnit-o din nou pe presupusa amantă și n-a ezitat s-o îmbrățișeze: „Când mă uit la tine...”
L'Equipe, material nimicitor: „Crima a fost aproape perfectă!”. A primit nota 1, după Franța - Paraguay
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
L'Equipe, material nimicitor: „Crima a fost aproape perfectă!”. A primit nota 1, după Franța - Paraguay
Fără precedent! Cea mai dură reacție de la Mondial: „O rușine, o echipă plină de jucători ridicoli. Arbitrul a fost catastrofal”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Fără precedent! Cea mai dură reacție de la Mondial: „O rușine, o echipă plină de jucători ridicoli. Arbitrul a fost catastrofal”
O nouă autostradă în România - ”Autostrada Dacilor” va lega șase orașe
Profit.ro
O nouă autostradă în România - ”Autostrada Dacilor” va lega șase orașe
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Ea este considerată cea mai frumoasă fană de la Campionatul Mondial: „Imaginile s-au viralizat rapid!”

Fosta rivală a Simonei Halep s-a întors la Wimbledon și și-a schimbat meseria » Viața de lux pe care o trăiește


Comentarii (12)
Chris.Dumi
Chris.Dumi  •  02 Noiembrie 2025, 07:17

Dupa mimica, e un prefacut

gheorghe
gheorghe  •  01 Noiembrie 2025, 13:57

Bai băieți...( in frunte cu bunicu - care păcat că nici acum nu știe să scrie...) dar nu l am văzut pe ,,actoraș" să plângă când i au hăkuit suiedejii, Ba, chiar râdea in barbă , bucuros că scapă de la ,,pușcăria" de echipa care a ajuns CFR...L am citat pe Baciu, care, la rândul său, i a citit pe buze lui LM, la golul lui Emmerlahu !!!! Am mai zis că machidonul nu joacă fotbal - el joacă, chiar foarte bine, teatru ! Uitam repede , toți , scenele făcute și cu Hagi și cu Petrescu ....și l luam la mișto pe Lucescu care îi reproșează că nu face faza de apărare....exact ce n a făcut aseară la al doilea gol , fundașii centrali pasând fără nicio jenă ( din partea lui ) până la capăt ! Adică până la 2-1.... Apoi la interviu reproșează că ,,dacă se ia gol in aparare".... Un fanfaron !

Mihailungu
Mihailungu  •  01 Noiembrie 2025, 13:31

Munteanu, ca Munteanu, dar ce a plans Panduru...

Vezi toate comentariile (12)
Comentează