INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  RUNDA 7

GALERIE FOTO Final de etapă în Liga Campionilor: Vlad Dragomir, la un pas de un rezultat mare cu Chelsea » Două echipe sunt calificate în optimi

Vlad Dragomir, la un pas de un egal cu Chelsea // foto: Imago Images +10   FOTO
Vlad Dragomir, la un pas de un egal cu Chelsea // foto: Imago Images

Articol de , - Publicat miercuri, 21 ianuarie 2026 23:57 / Actualizat joi, 22 ianuarie 2026 00:05

Etapa cu numărul 7 a grupei de Liga Campionilor a ajuns la final. Liverpool a învins fără mari emoții la Marseille, 3-0, în timp ce Pafos a fost aproape să o încurce pe Chelsea, 0-1.

Într-o deplasare care se anunța dificilă, Liverpool și-a respectat statutul de favorită și a câștigat fără să le dea francezilor prea multe șanse.

Istvan Kovacs, meci perfect în Galatasaray - Atletico Madrid

+5 FOTO

Istvan Kovacs a arbitrat fără greșeală confruntarea de la Istanbul, dintre Galatasaray și Atletico Madrid (1-1). A fost sigur pe deciziile sale într-o partidă care nu i-a pus mari probleme. Ambele goluri s-au înscris în primele 20 de minute.

Spaniolii au deschis scorul prin Simeone (4), apoi Llorente a marcat în propria poartă (20)

Dennis Man, „invizibil” în Newcastle - PSV

Newcastle a bătut-o pe PSV fără drept de apel, 3-0. Dennis Man a fost titular și a stat pe teren până în minutul 63. Românul s-a văzut în foarte puține momente.

Slavia Praga a dat impresia că se poate bate cu Barcelona și a marcat de două ori în poarta catalanilor, dar a cedat 2-4. Lewandowski și-a dat autogol și a fost imediat ironizat de adversari.

Atacantul s-a revanșat și a marcat și în poarta în care trebuia. Fermin Lopez și-a trecut în cont două goluri.

Vlad Dragomir, la un pas de un egal cu Chelsea

Cu Dragomir pe teren până în minutul 89, Pafos a fost aproape să scoată un egal mare pe terenul lui Chelsea, 0-1. Ciprioții au cedat în minutul 78, când Caicedo a dat lovitură.

Arsenal și Bayern sunt calificate în optimi

Cu o etapă înainte de finalul grupei, doar Arsenal și Bayern sunt calificate în top 8, adică direct în optimi.

Juventus a învins-o pe Benfica cu 2-0. La fel a procedat și Bayern în duelul cu Royale Union. Atalanta a deschis scorul cu Bilbao, însă s-a văzut învinsă cu 2-3.

FINAL » Galatasaray - Atletico Madrid 1-1

FINAL » Qarabag - Frankfurt 3-2

FINAL » Slavia Praga - Barcelona 2-4

FINAL » Olympique Marseille - Liverpool 0-3

FINAL » Newcastle - PSV 3-0

FINAL » Juventus - Benfica 2-0

FINAL » Chelsea - Pafos 1-0

FINAL » Bayern Munchen - Royale Union SG 2-0

FINAL » Atalanta - Athletic Bilbao 1-3

Citește și:
Ținuta lui Kate Scott, motiv de glume în cel mai vizionat show despre Liga Campionilor: „Uite, e satin!”
Liga Campionilor
Ținuta lui Kate Scott, motiv de glume în cel mai vizionat show despre Liga Campionilor: „Uite, e satin!”
Cum sunt văzute FCSB și România prin ochii unui experimentat jurnalist croat: „Cei mai mulți doar asta își amintesc”
Europa League
Cum sunt văzute FCSB și România prin ochii unui experimentat jurnalist croat: „Cei mai mulți doar asta își amintesc”
Lindsey Vonn a intrat în trendul „2016” și a „rupt” internetul cu imaginile postate: „Ședința noastră cu body paint”
Altele
Lindsey Vonn a intrat în trendul „2016” și a „rupt” internetul cu imaginile postate: „Ședința noastră cu body paint”
„Love my girls” » A furat toate privirile la petrecerea de logodnă a lui Radu Drăgușin, la Athenee Palace
Stranieri
„Love my girls” » A furat toate privirile la petrecerea de logodnă a lui Radu Drăgușin, la Athenee Palace
Aplicație populară în România, oprită de BNR
Profit.ro
Aplicație populară în România, oprită de BNR
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Selecționerul României, șocat de ce a găsit în Danemarca: „Despre ce vorbim? Dimineața, tot cartierul!”

A numit țara-model pentru România: „Nu trebuie copiat 100%, putem să adaptăm!”


Comentarii (2)
vaba
vaba  •  22 Ianuarie 2026, 00:00

"Liverpool a invins cu 2-0 "?

vaba
vaba  •  21 Ianuarie 2026, 23:09

"Qarabag și Frankfurt au terminat egal, 2-2" ???

Vezi toate comentariile (2)
Comentează