INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  DINAMO ZAGREB - FCSB

Căpitanul lui Dinamo Zagreb, surprins de un jucător de la FCSB: „Cel mai bun”

Josip Misic în duel cu Darius Olaru / Imago Images
Josip Misic în duel cu Darius Olaru / Imago Images

Articol de - Publicat vineri, 23 ianuarie 2026 09:40 / Actualizat vineri, 23 ianuarie 2026 10:34

FCSB nu a putut face față la Zagreb și a fost învinsă de Dinamo, scor 1-4, în etapa cu numărul 7 din grupa principală de Europa League. La finalul partidei, Josip Misic (31 de ani), căpitanul croaților, a vorbit despre jocul prestat de echipa sa.

Misic a continuat prin a-i aduce laude lui Darius Olaru, jucătorul care i s-a părut cel mai periculos din tabăra campioanei.

Josip Misic: „Știam că suntem o echipă mai bună decât adversarii noștri”

După partida în care a reușit să o ofere o pasă decisivă la unul dintre golurile marcate de Dinamo Zagreb, Josip Misic s-a declarat mulțumit de jocul echipei sale și consideră că Dinamo a fost mult mai bună decât FCSB, iar victoria este una meritată.

„Trei puncte foarte importante. Pe scurt, trebuia să câștigăm astăzi. Îi mulțumim lui Dumnezeu că am reușit. Știam că suntem o echipă mai bună decât adversarii noștri și cred că am arătat asta pe teren, câștigând pe merit cu 4–1. După al doilea gol ne-am oprit puțin, a existat poate o ușoară nervozitate pe plan psihologic, pentru că știam că victoria ne-ar aduce foarte mult. Totuși, în repriza a doua am jucat un joc bărbătesc și am câștigat pe merit.”

Mijlocașul a remarcat și cel mai bun jucător al campioanei din duelul de pe „Maksimir”. Acesta îl consideră pe Darius Olaru, căpitanul campioanei, cel mai periculos jucător din tabăra roș-albastră. Românul a fost integralist, dar nu a avut o contribuție la singurul gol marcat de FCSB.

Este adevărat, știam că este cel mai bun jucător al lor. Dar la pauză ne-am înțeles cum să-l blocăm și cred că repriza a doua a fost mult mai bună”, a declarat Josip Misic, căpitanul lui Dinamo Zagreb, potrivit sportske.jutarnji.hr.

Clasamentul din Europa League

Citește și:
Jucătoarea de tenis care a pozat în Playboy divorțează după 16 ani: „Diferențe ireconciliabile”
Tenis
Jucătoarea de tenis care a pozat în Playboy divorțează după 16 ani: „Diferențe ireconciliabile”
FIFA vrea regula U21 la nivel mondial! Diferență majoră față de România » Ce spune Curtea de Justiție a UE
International
FIFA vrea regula U21 la nivel mondial! Diferență majoră față de România » Ce spune Curtea de Justiție a UE
Diego Simeone, după turul semifinalei Ligii Campionilor cu Arsenal: „Rar am văzut așa ceva”
Liga Campionilor
Diego Simeone, după turul semifinalei Ligii Campionilor cu Arsenal: „Rar am văzut așa ceva”
Daniel Bîrligea și-a scos mașina la vânzare: cât cere în schimbul ei
Superliga
Daniel Bîrligea și-a scos mașina la vânzare: cât cere în schimbul ei
Tesla vine în România cu noi reduceri de preț, pentru a menține vânzările
Profit.ro
Tesla vine în România cu noi reduceri de preț, pentru a menține vânzările
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație care poate deveni subiectul unui articol? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Jucătoarea de tenis care a pozat în Playboy divorțează după 16 ani: „Diferențe ireconciliabile”

Diana Munteanu are un fotbalist favorit la CM: „Dacă m-ar da o tură cu trotineta nu mi-ar părea rău”


Comentarii (5)
paralelogramu
paralelogramu  •  23 Ianuarie 2026, 16:37

Daca Olaru-cu 42 de mingii pierdute-cele mai multe dintre cei 22 de jucatori de pe terenn-la mare distanța de „locul 2”-Hogea de la croați cu 17-aeste socotit„cel mai bun”de la fcsb-ceilalți sunt...***?!Pardon,perle?

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

vio9o301960
vio9o301960  •  23 Ianuarie 2026, 10:54

Olaru joaca numai la firul ierbii,adica numai pe jos!Si arbitrii astia straini care nu sunt ca cei romani!

vio9o301960
vio9o301960  •  23 Ianuarie 2026, 10:52

Olaru joaca numai la firul ierbii,adica numai pe jos!Si arbitrii astia straini nu sunt ca cei romani!

Vezi toate comentariile (5)
Comentează