FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

VIDEO Ofri Arad a recunoscut după debutul la FCSB: „Am avut probleme la menisc, dar pot să joc și cu dureri”

Imagini de la FCSB - Metaloglobus // foto: Cristi Preda (GSP.ro)
Imagini de la FCSB - Metaloglobus // foto: Cristi Preda (GSP.ro)

Articol de , , , - Publicat luni, 23 februarie 2026 23:11 / Actualizat marti, 24 februarie 2026 09:46

Ofri Arad (27 de ani) a debutat luni seara la FCSB, în victoria 4-1 cu Metaloglobus, din etapa #28. A și marcat un gol, care a fost anulat, iar după meci a oferit și o reacție la flash-interviu.

Acesta a vorbit despre primele lui minute în roș-albastru, despre șansele la play-off, făcând chiar o declarație pe placul patronului campioanei: „Sperăm că totul va fi bine și că Dumnezeu va fi cu noi”.

Reacția lui Ofri Arad, după debutul la FCSB: „Mă simt excelent”

„E o onoare să fiu aici și vreau să joc în Champions League, asta e țelul pe care l-am avut și în Kazahstan. Asta i-am spus și lui MM.

Mă simt bine din punct de vedere fizic, am ieșit în minutul 45, dar știam dinainte. Voi juca din ce în ce mai mult, am nevoie să capăt ritm.

Dar mă simt bine, sunt jucători grozavi aici. Mă înțeleg mai bine cu Birligea și Duarte, dar toată lumea de aici e prietenoasă.

Am avut probleme la menisc în Kazahstan, dar pot juca și cu dureri, nu e nicio problemă. Acum sunt refăcut și urmează să ajung la 100%”, a spus Ofri Arad, după meci, la flash-interviu, la emisiunea „Fotbal Club”, de la Digi Sport.

În fotbalul de astăzi, VAR-ul îți poate fura fericirea foarte repede. Sunt foarte fericit că am câștigat, asta este cel mai important. Continuăm să jucăm și sperăm ca totul să fie ok.

M-am simțit uimitor! Să joc la acest club minunat este ceea ce mi-am dorit de mult timp. Sunt sigur că de la meci la meci, echipa va juca mai bine, iar eu voi fi mai bun. Mă simt excelent.

Trebuie întotdeauna să credem. Știu că procentajul nu este cel mai bun, dar trebuie să ne concentrăm pe următoarele jocuri. Sperăm că totul va fi bine și că Dumnezeu va fi cu noi

- Ofri Arad, la zona mixtă, după meciul cu Metaloglobus

Ofri Arad la FCSB - Metaloglobus // foto: Cristi Preda (GSP.ro)
Iuliana Demetrescu la FCSB - Metaloglobus // foto: Cristi Preda (GSP.ro)
Mike Cestor în duel cu Thaim, la FCSB - Metaloglobus // foto: Cristi Preda (GSP.ro)
Iuliana Demetrescu la FCSB - Metaloglobus // foto: Cristi Preda (GSP.ro)
Daniel Bîrligea la FCSB - Metaloglobus // foto: Cristi Preda (GSP.ro)
+28 FOTO

VIDEO cu golul lui David Miculescu

  • Sursă video: Prima Sport 1

Concluziile lui Darius Olaru după meci

Un gol important, într-un moment psihologic, la 2-1, mă bucur, am meritat victoria. O victorie importantă pentru noi, trebuie să continuăm să sperăm în victorie, dar din păcate stăm și la mâna jocurilor. Atâta timp cât sunt șanse eu cred că putem să ajungem în play-off, dăm totul la fiecare meci.

Nu stau să mă gândesc cine ar putea să iasă din play-off, sper, vom vedea, poate o să fim noi acolo. A fost presiune, până la meciul cu Craiova, a fost un meci decisiv pentru noi, acum nu mai avem ce să facem, trebuie să le câștigăm și să stăm la mâna rezultatelor.

Nu mă gândeam că o să ajungem aici, per total cu toții am greșit, echipa, staff, toți, nu trebuia să ajungem în situația asta, nu știu, vreau să cred că putem ajunge în play-off. Având în vedere că am ieșit și din cupă, vrem să ne batem la campionat. E ciudat să vedem arena goală, dar îi înțelegem și pe ei, cu atâtea probleme și rezultate, ne-au părăsit și ei.

- Darius Olaru, mijlocaș FCSB

Clasamentul din Superliga la zi

Citește și:
Înfiorător! Fermin Lopez, KO: imagini greu de privit cu sângele curgând șiroaie
Liga Campionilor
Înfiorător! Fermin Lopez, KO: imagini greu de privit cu sângele curgând șiroaie
Ioana Cosma: „Ești una dintre cele mai frumoase sportive” » Replică hazlie: „Pun o poză în lenjerie, bubuie Instagramul!”
Handbal
Ioana Cosma: „Ești una dintre cele mai frumoase sportive” » Replică hazlie: „Pun o poză în lenjerie, bubuie Instagramul!”
L-a pulverizat în direct la TV pe căpitanul Alex Dobre: „Nu se pune problema să îl mai lași să joace”
Superliga
L-a pulverizat în direct la TV pe căpitanul Alex Dobre: „Nu se pune problema să îl mai lași să joace”
Contract suspendat?! » Decizia lui Mihai Rotaru, după umilința cu U Cluj
Superliga
Contract suspendat?! » Decizia lui Mihai Rotaru, după umilința cu U Cluj
Premieră - Mașinile electrice primesc un mic motor care reîncarcă bateria în mers. Europenii sunt în fața chinezilor cu această inovație
Profit.ro
Premieră - Mașinile electrice primesc un mic motor care reîncarcă bateria în mers. Europenii sunt în fața chinezilor cu această inovație
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

AI UN PONT? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„Una dintre cele mai frumoase sportive” din România are o poveste cutremurătoare: „Cum să îmi fie rușine?!”

Ministrul Cătălin Predoiu, decizie istorică: „Vom numi viitorul stadion «Dinamo - Mircea Lucescu»”


Comentarii (4)
Cristyan71
Cristyan71  •  24 Februarie 2026, 14:36

Ma miram si eu de ce a refuzat milioanele de euro din China ai a venit în România.....

Van_Basten__
Van_Basten__  •  24 Februarie 2026, 07:24

Ofri Arad: "De abia astept sa joc la Arad. Am auzit ca e un oras superb, mult mai frumos decat Oradea sau Timisoara."

Van_Basten__
Van_Basten__  •  24 Februarie 2026, 06:56

Sperăm că totul va fi bine și că Dumnezeu nu va fi cu voi.

Vezi toate comentariile (4)
Comentează
Fii primul care află noutățile din sport! Cum să urmărești GSP în Google Discover!
Fii primul care află noutățile din sport! Cum să urmărești GSP în Google Discover!