FOTBAL  »  Superliga  »  FARUL - PETROLUL

Eugen Neagoe, după Farul - Petrolul: „Suntem Moș Crăciun! Așa facem mereu!”

Eugen Neagoe // foto: Ionuț Iordache (GSP)
Eugen Neagoe // foto: Ionuț Iordache (GSP)

Articol de - Publicat duminica, 15 martie 2026 18:29 / Actualizat duminica, 15 martie 2026 18:33

Eugen Neagoe (58 de ani), antrenorul de la Petrolul Ploiești, a avut ceva să le reproșeze fotbaliștilor lui, la finalul eșecului cu Farul, scor 0-2, din prima etapă a play-out-ului.

Eugen Neagoe și-a criticat elevii pentru modul ușor în care echipa lui a încasat golurile. A subliniat faptul că nu este prima dată când se întâmplă acest lucru.

Eugen Neagoe, după Farul - Petrolul 2-0: „Noi trebuie să le dăm mingea să o bage în poartă!”

„Sunt dezamăgit de rezultat, în primul rând. Cred că a fost o primă repriză echilibrată. Nicio echipă nu a avut ocazii mari de a marca.

Din păcate, am făcut noi acea greșeală și le-am făcut un cadou. Este normal că atunci când le dai pasă adversarilor în careu să primești gol.

Repriza a doua am încercat, am făcut schimbări. La golul doi am pierdut ușor mingea în partea stângă. Nu știu dacă a fost fault sau nu. Ne-au prins pe contraatac și ne-au marcat gol. Știam că așa se va întâmpla. Le-am și spus asta.

Am avut ocazii, dar nu am reușit să o băgăm în poartă, în schimb la 0-0 le-am făcut acel cadou. Cam asta e istoria acestui joc. Suntem Moș Crăciun! La toate echipele, care au probleme, noi trebuie să le dăm mingea să o bage în poartă.

Nu e prima dată când se întâmplă asta. Sper că au înțeles și să termine cu cadourile astea. E o luptă dificilă în play-out. Depinde de fiecare echipă și de fiecare joc în parte”, a spus Eugen Neagoe, conform digisport.ro.

Clasamentul din play-out

Citește și:
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
FCSB nu-i mai tolerează salariul imens: pleacă?!
Superliga
FCSB nu-i mai tolerează salariul imens: pleacă?!
Dubla campioană mondială riscă eliminarea încă din grupe! Gafa care o costă enorm
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Dubla campioană mondială riscă eliminarea încă din grupe! Gafa care o costă enorm
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial


Comentarii (3)
borabora
borabora  •  17 Martie 2026, 01:13

Sezonul asta Petrolul a fost mai degraba .. o babă fără dinți. Cu doar 24 de goluri marcate in 31 de meciuri e un miracol ca nu e ma jos in clasament. Cand se mareste viteza de joc pazele nu mai merg. Se vede ca nu e o echipa "lucrată" cu scheme de joc si omogenă. Oaste de strânsură, jucători blazați, practic cel mai slab nivel de joc din Superliga. Hanca, Dumitrescu penibili, Rareș Pop parca nu e in echipa, driblează pana pierde mingea. Nu ii vad bine in cele 8 meciuri de foc care ii asteapta. Sunt curios sa vad daca ii pot învinge pe Metaloglobus la Clinceni.

gheorghe
gheorghe  •  15 Martie 2026, 20:59

Ai doi cai troieni în apărare....nu știu dacă sunt ai tăi sau ai ,,lor".... dar cu ăștia , mai ales cu Dumi al tău , te duci in B ! O comite de cel puțin două trei ori pe meci de când s a apucat de fotbal !

Saudanul
Saudanul  •  15 Martie 2026, 18:49

Moș Crăciun nu știu, dară antrenor făcut la apelul bocancilor da...

Vezi toate comentariile (3)
Comentează