FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - UTA

Cine l-a nemulțumit pe Gigi Becali în FCSB - UTA: „Știi de ce?”

Gigi Becali, patronul celor de la FCSB
Gigi Becali, patronul celor de la FCSB

Articol de - Publicat vineri, 20 martie 2026 21:14 / Actualizat vineri, 20 martie 2026 21:32

Gigi Becali (67 de ani), patronul de la FCSB, a intrat în direct la TV imediat după ce echipa lui a învins-o pe UTA Arad cu scorul de 1-0.

Gigi Becali a fost mulțumit de rezultat și de maniera de joc, cu o posesie de 65% a campioanei FCSB. A avut și un „client”, pe vârful Daniel Bîrligea.

Gigi Becali, după FCSB - UTA

„Nu am spus eu că atât timp cât e mingea la mine și am posesia nu am nicio treabă? Nu vreau să am emoții la fotbal. Emoții pentru o lovitură liberă? Ce mare lucru? Ieșea un egal și gata! Și ce? Ne e teamă că nu câștigăm play-out-ul acum? La pauză posesia era 70%–30%, nu știu cât s-a terminat.

Pe mine mă interesează jocul. Nu știu, pe mine m-ați întrebat dacă sunt mulțumit. La fiecare meci vreau câte un șut pe poartă și gol. Nu știu, nu mă interesează. Mă interesează că am câștigat. Nu mai am nici emoții, mai ales în play-out. E bine pentru sănătate să nu ai emoții.

Bîrligea nu prea mi-a plăcut astăzi. Știi de ce? Probabil era cu gândul la națională.

Normal că îmi convenea și cu emoții, dar poate Dumnezeu face cum e mai bine. Mergem în Conference, facem acolo coeficient. Este totuși rușinos, nu putem să uităm, nici nu îmi vine să cred. În fiecare zi când vorbesc cu MM zic: «Băi Mihai, îți dai seama de rușinea care ne-a cuprins pe noi?». Să trecem peste rușinea asta nu se poate.

Nu are dreptate Cârțu să facă glume? Nu merit? Le merit! Eu am fost cel care am deschis scorul la caterincă tot timpul. Acum trebuie să le suport, foarte bine că le zic. Mai spun acum: cine râde la urmă râde mai bine. La fotbal, urma sunt cupele europene. Ei să iasă din Europa, noi să mergem și să jucăm finala Conference League la Istanbul”, a spus Gigi Becali, la emisiunea „Fotbal Club”, de la Digi Sport.

Citește și:
Din studioul de Mondial de la Antena 1, direct pe plajă: „Cred că merit, să îmi dea pașaportul!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Din studioul de Mondial de la Antena 1, direct pe plajă: „Cred că merit, să îmi dea pașaportul!”
David Popovici, după cel mai bun timp al carierei la 50 de metri: „Cu prietenul meu brazilian mă văd mâine, la sută”
Altele
David Popovici, după cel mai bun timp al carierei la 50 de metri: „Cu prietenul meu brazilian mă văd mâine, la sută”
Gigi Becali se simte trădat de Florin Tănase: „Nu mă așteptam la așa ceva! Nici «la mulți ani» nu mi-a zis”
Superliga
Gigi Becali se simte trădat de Florin Tănase: „Nu mă așteptam la așa ceva! Nici «la mulți ani» nu mi-a zis”
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
Handbal
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
EXCLUSIV FOTO INEDIT Apare înghețata Dinamo. Clubul de fotbal va lansa propriul produs: DINAMOVISTA – ÎNGHEȚATĂ DE MECI
Profit.ro
EXCLUSIV FOTO INEDIT Apare înghețata Dinamo. Clubul de fotbal va lansa propriul produs: DINAMOVISTA – ÎNGHEȚATĂ DE MECI
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (7)
JessBlane
JessBlane  •  21 Martie 2026, 22:39
Postat de Tamango1984 pe 21 Martie 2026, 11:39

Locul 3 ar putea merge dacă echipa câștigătoare a cupei termină pe primele 3 locuri, caz în care locul 4 joacă baraj pentru Conference League.

stiu,dar eu spun in mod normal,ca in caz exceptional se poate si asta,asa este.

Tamango1984
Tamango1984  •  21 Martie 2026, 11:39
Postat de JessBlane pe 20 Martie 2026, 21:26

locurile 3,4,5,6 nu merg in europa daca Steaua din liga 1 isi castiga barajele,deci are dreptate becali ca la final conteaza cine merge in europa,ca pentru asta se joaca campionatul.

Locul 3 ar putea merge dacă echipa câștigătoare a cupei termină pe primele 3 locuri, caz în care locul 4 joacă baraj pentru Conference League.

thiamarcos
thiamarcos  •  21 Martie 2026, 09:49

Asta nici nu s-a calificat si bate campii despre finala Conference.

Vezi toate comentariile (7)
Comentează