FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

Fotbalistul debutat de Reghecampf la FCSB a ajuns sala de judecată: „Din cauza drogurilor mi-am pierdut cariera”

Mario Mihai (27 de ani), fost jucător la FCSB/ FOTO: sportpictures.eu
Mario Mihai (27 de ani), fost jucător la FCSB/ FOTO: sportpictures.eu

Articol de - Publicat luni, 22 iunie 2026, 12:05 / Actualizat luni, 22 iunie 2026 13:35

Mario Mihai (27 de ani), fost jucător la FCSB, s-a lăsat de fotbal și trece prin momente dificile în viața personală. Fostul fundaș stânga a ajuns în sala de judecată, fiind reclamat de mama copilului său pentru violență domestică.

În august 2016, în urmă cu 10 ani, Mario Mihai debuta în Liga 1 la FCSB. Laurențiu Reghecampf, pe atunci antrenorul roș-albaștrilor, l-a trimis în teren la meciul cu Poli Iași, scor 1-1.

Fundașul stânga a mai jucat două partide în tricoul bucureștenilor, ambele în sezonul 2017-2018, în Cupa României: 6-0 cu Sănătatea Cluj și 3-0 cu Poli Timișoara.

Apoi a început declinul. A fost împrumutat la Clinceni, Turris, Daco-Getica și în 2020 a plecat definitiv de la FCSB. A ajuns la Tunari, unde a stat un an. În 2021, cariera lui s-a încheiat.

Motivul? Viața extrasportivă. Mario Mihai era prins drogat la volan în urmă cu 5 ani, iar permisul i-a fost suspendat pe loc. În 2024 a fost condamnat la un an de închisoare cu suspendare pentru conducerea sub influența substanțelor psihoactive

Mario Mihai, în fața instanței: „Nu mai consum droguri. Am consumat cu reclamanta. Din cauza ei mi-am pierdut cariera”

Probleme au continuat pentru fostul jucător, iar pe 18 iunie 2026 a fost emis un ordin de protecție într-un dosar de violență domestică de către Judecătoria Cornetu.

Mihai a fost reclamat de mama fetiței lui de 4 ani. În fața instanței, Mario s-a apărat și a negat că a lovit-o pe fosta iubită.

„Nu mai consum droguri. Am consumat cu reclamanta. Am fost sportiv de performanță, fotbalist și din cauza drogurilor și a dorințelor reclamantei de a frecventa cluburile de noapte mi-am pierdut cariera de sportiv și am fost eliminat din liga în care jucam”, a spus Mario Mihai în sala de judecată, citat de golazo.ro.

Conform sursei citate, Mario Mihai va purta o brățară de supraveghere și va fi obligat să participe la ședințe de consiliere psihologică.

I-a fost interzis contactul cu femeia care l-a reclamat și a fost obligat de instanță să părăsească temporar locuința comună. De asemenea, i-a fost interzis să se apropie la mai puțin de 100 de metri de persoana care l-a reclamat.

Citește și:
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
FCSB nu-i mai tolerează salariul imens: pleacă?!
Superliga
FCSB nu-i mai tolerează salariul imens: pleacă?!
Dubla campioană mondială riscă eliminarea încă din grupe! Gafa care o costă enorm
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Dubla campioană mondială riscă eliminarea încă din grupe! Gafa care o costă enorm
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial


Comentarii (3)
Pavarotti
Pavarotti  •  22 Iunie 2026, 15:02
Postat de ionnis pe 22 Iunie 2026, 14:27

Lipsa de educatie si de inteligenta, astea sunt problemele grave ale fotbalistilor romani

De acord,insa acesta nu a fost niciodata fotbalist.

ionnis
ionnis  •  22 Iunie 2026, 14:27

Lipsa de educatie si de inteligenta, astea sunt problemele grave ale fotbalistilor romani

luigi_nb
luigi_nb  •  22 Iunie 2026, 14:18

nu e vina lui, mititelul... drogurile, nevasta, el nu e niciodata de vina

Vezi toate comentariile (3)
Comentează