Articol de Andra Mocanu - Publicat joi, 02 iulie 2026, 11:52 / Actualizat joi, 02 iulie 2026 12:15
Veronica Soto (23 de ani), fană înfocată a Columbiei, a cucerit rețelele de socializate cu aparițiile de la meciurile disputate la Campionatul Mondial.
Fotbalul columbian trăiește din golurile lui Luis Suárez și Luis Díaz și din magia lui James Rodríguez, dar în afara terenului, Columbia și-a asigurat deja un trofeu simbolic.
GALERIE FOTO. Veronica Soto, considerată cea mai frumoasă fană de la Campionatul Mondial
Pe diverse portaluri din America de Sud, columbiana este considerată cea mai frumoasă fană care și-a făcut apariția în tribunele competiției până în prezent.
O cheamă Veronica Soto și a devenit noul fenomen viral al turneului. Elegantă, carismatică și fidelă culorilor naționalei sale, tânăra a captat atenția camerelor la fiecare stadion pe unde a trecut, generând un val de distribuiri care a sărit rapid de pe platformele digitale în presa internațională.
Prezența ei i-a asigurat intrarea directă în lotul restrâns al muzelor Campionatelor Mondiale, succedând unor nume iconice care odinioară au oprit planeta fotbalului. Această explozie de popularitate conferă o culoare suplimentară naționalei care a câștigat grupa cu Portugalia la Campionatul Mondial
„Fotografiile cu Veronica Soto, o Latino-Americancă înfocată din Montería, fac înconjurul lumii, ea fiind considerată cea mai frumoasă femeie de la Cupa Mondială FIFA 2026.
Aceasta a fost surprinsă în tribunele stadionului Azteca, iar frumusețea ei a cucerit mii de fani din întreaga lume, care i-au viralizat rapid imaginile”, a scris Colombia Noticias despre Veronica Soto.
Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.
Emma Răducanu a apărut în cârje și alături de noul iubit după retragerea de la Wimbledon