FOTBAL  »  Superliga  »  INTERVIU CU ANTONIO SEMEDO

ANTONIO SEMEDO: “Vreau să bat CFR!”

Articol de GSP - Publicat luni, 22 septembrie 2008 00:00

Proaspăt transferat la Steaua, Semedo vrea să-şi învingă fosta echipă pentru a se distanţa în lupta pentru titlu


— Antonio, cum a fost să în­scrii pentru prima dată în Ghen­cea?
— A fost extraordinar să dau două goluri. Suporterii au fost mi­nunaţi, le dedic aceste goluri. Sînt mulţumit că am reuşit să ne reve­nim după înfrîngerea cu Bayern şi am luat trei puncte de care aveam nevoie.

— Urmează meciul cu CFR, cum va fi să te întîlneşti cu vechii tăi colegi?
— M-am bucurat pentru ei că au învins la Roma în Champions League, dar acum sînt stelist şi vreau să cîştigăm la Cluj.Este impor­tant pentru noi să scoatem un rezultat bun în lupta pentru titlu.

— Apoi va veni meciul cu Fiorentina, ce şanse are Steaua?
— Noi mergem în Italia la vi­c­torie. Vom munci pentru a scoate un rezultat pozitiv, trebuie să acu­mulăm puncte.

Proaspăt transferat la Steaua, Semedo vrea să-şi învingă fosta echipă pentru a se distanţa în lupta pentru titlu

— Antonio, cum a fost să în­scrii pentru prima dată în Ghen­cea?
— A fost extraordinar să dau două goluri. Suporterii au fost mi­nunaţi, le dedic aceste goluri. Sînt mulţumit că am reuşit să ne reve­nim după înfrîngerea cu Bayern şi am luat trei puncte de care aveam nevoie.

— Urmează meciul cu CFR, cum va fi să te întîlneşti cu vechii tăi colegi?
— M-am bucurat pentru ei că au învins la Roma în Champions League, dar acum sînt stelist şi vreau să cîştigăm la Cluj.Este impor­tant pentru noi să scoatem un rezultat bun în lupta pentru titlu.

— Apoi va veni meciul cu Fiorentina, ce şanse are Steaua?
— Noi mergem în Italia la vi­c­torie. Vom munci pentru a scoate un rezultat pozitiv, trebuie să acu­mulăm puncte.

Citește și:
Emil Boc îi răspunde tăios lui Mikhail Degtyarev, ministrul Sportului din Rusia, în primul interviu de la izbucnirea scandalului: „Asta îi transmit!”
Gimnastica
Emil Boc îi răspunde tăios lui Mikhail Degtyarev, ministrul Sportului din Rusia, în primul interviu de la izbucnirea scandalului: „Asta îi transmit!”
Ivana Knoll a remarcat un singur fotbalist de la Cupa Mondială: „Îmi place cu adevărat de el”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Ivana Knoll a remarcat un singur fotbalist de la Cupa Mondială: „Îmi place cu adevărat de el”
Credea că vine la U Cluj, dar e aproape să fie deturnat de un alt club de play-off: „Vreau să joc”
Superliga
Credea că vine la U Cluj, dar e aproape să fie deturnat de un alt club de play-off: „Vreau să joc”
Încă doi?! FCSB poate pierde o echipă întreagă » Cum arată „11-le” plecaților
Superliga
Încă doi?! FCSB poate pierde o echipă întreagă » Cum arată „11-le” plecaților
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Profit.ro
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (20)
 •  26 Septembrie 2008, 10:45

Nu i-mi vine sa cred ca are tupeul sa joace!!Dupa ce ca am pierdut din cauza lui meciurile de pana acuma!!!Adevarul este ca sunt Clujean si ma duc la meci si o sa i-l huiduiesc si asa si trebuie ca nu a vrut sa joace fotball cat timp era dl. Andone antrenor!Sa-i fie rusine!!

 •  22 Septembrie 2008, 22:08

inca odata repet:-STEAUA BUCURESTI a fost si este emblema ROMANIEI.....ce spuneti voi cu furatul?!(poate a furat,in campionat....si pe vremea lui Valentin si acum)dar cum pana mea ,ca tot STEAUA BUCURESTI a adus 45% din puncte,pt ROMANIA?????....spurcati de dinamovisti,cfr-isti si rapidisti????...aaaa??? cum vine asta????...a furat si acolo????

 •  22 Septembrie 2008, 15:37

Se pare ca ai devenit si tu un GUNOI in ograda ciobanului.Bine ca am scapat de tine,caracter infect !

Vezi toate comentariile (20)
Comentează