FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - STEAUA, VINERI, 20:45, ANTENA 1

Nervi la Cluj

Articol de GSP - Publicat miercuri, 24 septembrie 2008 00:00

Emmanuel Kone şi Alvaro Pereira s-au încăierat la antrenamentul de ieri după-amiază


Apropierea derby-ului cu Steaua inflamează spiritele în trupa italianului Maurizio Trombetta. La antrenamentul de ieri, Emmanuel Kone a sărit să-l bată pe uruguayanul Pereira . :X Acesta i-a aplicat o palmă zdra­vănă peste spate colegului său, după ce ivorianul l-a controlat la glezne la un duel. Enervat, Kone s-a îndreptat glonţ spre sud-american pentru a-şi face dreptate cu intenţia de a-i aplica un pumn în figură. Vigilenţi, Sebastian Dubarbier şi Hugo Alcantara au intervenit prompt între cei doi şi i-au despărţit înainte ca lucrurile să degenereze.

Tehnicianul Trombetta şi restul jucătorilor au privit scena fără să intervină, considerînd conflictul stins. Pereira nu e la prima reacţie de acest gen, fundaşul stînga fiind aproape să-l lovească pe Andone în pauza meciului cu Iaşiul :O , în timp ce antrenorul îi reproşa pres­ta­ţia slabă. Şi atunci, “Uru” a fost oprit la timp de coechipierii săi.

Emmanuel Kone şi Alvaro Pereira s-au încăierat la antrenamentul de ieri după-amiază

Apropierea derby-ului cu Steaua inflamează spiritele în trupa italianului Maurizio Trombetta. La antrenamentul de ieri, Emmanuel Kone a sărit să-l bată pe uruguayanul Pereira . :X Acesta i-a aplicat o palmă zdra­vănă peste spate colegului său, după ce ivorianul l-a controlat la glezne la un duel. Enervat, Kone s-a îndreptat glonţ spre sud-american pentru a-şi face dreptate cu intenţia de a-i aplica un pumn în figură. Vigilenţi, Sebastian Dubarbier şi Hugo Alcantara au intervenit prompt între cei doi şi i-au despărţit înainte ca lucrurile să degenereze.

Tehnicianul Trombetta şi restul jucătorilor au privit scena fără să intervină, considerînd conflictul stins. Pereira nu e la prima reacţie de acest gen, fundaşul stînga fiind aproape să-l lovească pe Andone în pauza meciului cu Iaşiul :O , în timp ce antrenorul îi reproşa pres­ta­ţia slabă. Şi atunci, “Uru” a fost oprit la timp de coechipierii săi.

Citește și:
„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”
Altele
„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina, antrenoarea din fotbalul românesc
Superliga
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina, antrenoarea din fotbalul românesc
Discuție de ultimă oră între Gigi Becali și Florin Tănase: „Contractul e făcut. Mâine dimineață pleacă în cantonament”
Superliga
Discuție de ultimă oră între Gigi Becali și Florin Tănase: „Contractul e făcut. Mâine dimineață pleacă în cantonament”
Dinamo a pierdut amicalul cu Motor Lublin! 3 goluri încasate și o veste bună pentru Nuno Campos
Superliga
Dinamo a pierdut amicalul cu Motor Lublin! 3 goluri încasate și o veste bună pentru Nuno Campos
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Profit.ro
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (11)
 •  25 Septembrie 2008, 00:53

ce stire interesanta ... ma mir ca v-ati pierdut timpul sa o mai redactati... ma doare pe mine in 14 ca aia se bat la antrenament, pe mine ma intereseaza ce o sa faca pe teren in meciurile oficiale. la antrenament, acasa, pe strada, in buda, din partea mea sa faca ce vor, e treaba lor (si ei sunt oameni...) Numai ca voi astia de la gsp, va credeti mai importanti si vreti sa ne puneti in garda... ce prostie. Despre conflictele de la alte echipe de ce nu ziceti nimic? Nu au aceeasi valore :)

 •  24 Septembrie 2008, 12:33

"Apropierea derby-ului cu Steaua inflamează spiritele în trupa italianului Maurizio Trombetta" sau "Cum n-am articole si ma demite Becali in citeva zile" de Cosmin Lucaci. Cosmine, du-te in Italia la cules ca te/ne cam plictisesti

 •  24 Septembrie 2008, 11:49

asa se pregatesc astya pt derby....ce atmosfera e la echipa asta de 2 cacaty...sa mor d nu ....:)))))=)))

Vezi toate comentariile (11)
Comentează