ALTELE  »  (AUXILIAR)  »

MYSPORT.RO / 12:35

Articol de GSP - Publicat luni, 13 august 2007 00:00

Mihai Tararache a marcat in fata Borussiei
Revenirea lui MSV Duisburg pe prima scena a fotbalului din Germania a coincis cu o victorie, scor 3-1, in fata mult mai titratei Borussia Dortmund. Romanii Mihai Tararache si Iulian Filipescu au fost integralisti la Duisburg si au jucat foarte bine.

Wayne Rooney si-a fracturat piciorul stang
In chiar prima etapa a Premier League,Manchester United sufera o pierdere importanta. In meciul diputat pe teren propriu impotriva celor de la Reading, scor 0-0, atacantul Wayne Rooney si-a fracturat piciorul stang.

Sahtior, victorie la limita
Echipa Sahtior Donetk, antrenata de Mircea Lucescu, a invins, sambata, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, pe Vorskla Poltava, in etapa a V-a din campionatul Ucrainei. Sahtior, fara Razvan Rat in lot, s-a impus prin golurile marcare de Fernandinho, in minutul 54, si Hladki, in minutul 80.

Robben refuza sa mai joace la Chelsea
Negocierile dintre Chelsea si Real Madrid au ajuns intr'un impas. Spaniolii nu mai par dispusi sa plateasca 30 de milioane de euro vice'campioanei Angliei, pentru atacantul olandez Arjen Robben, dupa recentele achizitii, Drenthe si Sneijder. Intre timp, Robben refuza sa mai intre pe teren si sa mai joace pentru actuala sa echipa.

MYSPORT FOTO / Vezi o galerie foto de la inaugurarea noilor vestiare ale Universitatii Craiova!

Playtech: BOMBĂ! Câți bani primește Monica Gabor după divorțul de Mr. Pink. Surpriză colosală, nimeni nu se aștepta la asta