»
  • Ordonare după:
Campionate  •  Sambata, 02 Octombrie 2010

Record egalat de irezistibila Mainz

Revelaţia Mainz continuă să-şi facă de cap în Bundesliga. Ultima victimă a surprinzătorului lider a devenit Hoffenheim, învinsă cu 4-2.

Pariori.ro  •  Sambata, 02 Octombrie 2010

Ciprian Deac e anunţat rezervă în Nurnberg - Schalke 04

Nürnberg are un palmares extrem de nefavorabil în disputele cu Schalke, pierzînd 10 dintre ultimele 14 partide disputate în Bundesliga şi remizînd în celelalte 4 ocazii.

Mainz, liderul din Bundesliga, joacă azi cu Hoffenheim

Liderul din Bundesliga, Mainz, care a adunat doar victorii în cele 6 etape disputate pînă acum, primeşte vizita celor de la Hoffenheim.

Media  •  Vineri, 01 Octombrie 2010

Dueluri de senzaţie în etapa a 7-a din Bundesliga! Vezi derby-urile etapei pe Eurosport 2!

Ziua se încheie cu rezumatele tuturor meciurilor din această etapă (20:30).Prin aplicaţia eurosportplayer, disponibilă la adresa www.eurosportplayer.ro, oricine îşi poate comanda meciul de Bundesliga pe

ciprian marica

Dortmund – Bayern, derby pe Eurosport 2

Mercedes Benz Arena din Stuttgart este stadionul din Bundesliga unde s-au înscris cele mai multe goluri în ultimele 3 partide: 16, adică o medie de peste 5 goluri pe meci.

Stranieri  •  Joi, 30 Septembrie 2010

Fostul atacant al Rapidului este din nou criticat: "Ioniţă e delăsător"

primul rînd la antrenamente".Consecinţă a pasivităţii sale, cel mai scump transfer al Kolnului în vară, două milioane de euro, ex-giuleşteanul n-a bifat decît 9 minute în Cupă şi 31 de minute cu totul în Bundesliga

Liga 1  •  Joi, 30 Septembrie 2010

S-a anulat partida amicală cu ALRO Slatina! Dinamo o va intalni doar pe Karlsruhe.

Karlsruhe, Bundesliga 2, este interesată de Andrei Cristea, pe care a fost la un pas să-l transfere în această vară.

Campionate  •  Miercuri, 29 Septembrie 2010

Inter a pus ochii pe Marin

"Are calităţile necesare să joace în Bundesliga şi în echipa naţională. Nu văd de ce nu s-ar descurca şi în Italia în viitor", a declarat antrenorul Thomas Schaaf.

Liga 1  •  Marti, 28 Septembrie 2010

Dinamo joacă doar cu Karlsruhe în Germania. "Cîinii" mai au un amical şi cu Alro Slatina

Astfel, joia viitoare, dinamoviştii vor pleca în Germania, iar o zi mai tîrziu este programată amicalul cu Karlsruhe, formaţie din Zweite Bundesliga clasată acum pe locul 13.

Stranieri  •  Luni, 27 Septembrie 2010

Cernat, la al doilea gol pentru Karabukspor. VEZI TOATE EVOLUŢIILE STRANIERILOR

pierdut în faţa ocupantei primului loc din 2.Bundesliga, cu 0-1, chiar pe teren propriu.