INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LIGA CAMPIONILOR ASIEI

Victorie pentru Dan Petrescu în Liga Campionilor Asiei! Gol pentru Teixeira, "roșu" pentru Ramires

Articol de GSP - Publicat marti, 01 martie 2016 18:08

Jiangsu Suning, echipă antrenată de Dan Petrescu, a cîștigat primul meci în grupele Ligii Campionilor Asiei, scor 3-2, contra coreenilor de la Jeonbuk.

Printre marcatori a fost și Alex Teixeira, fostul jucător al lui Lucescu de la Șahtior, pe care Dan Petrescu a dat 50 de milioane de euro.

Acesta a deschis scorul în minutul 16 cu un șut din afara careului. Golul din meciul cu Jeonbuk este primul al brazilianului pentru noua sa formație.

Un alt brazilian transferat recent la echipa lui Dan Petrescu, Ramires, a primit cartonaș roșu direct, în minutul 90+4.