FOTBAL  »  AMICALE  »  ASTRA - FC COPENHAGA 1-0

Astra a învins campioana Danemarcei într-un amical! Giurgiuvenii se pot întâlni cu FC Copenhaga și în preliminariile Ligii

Articol de GSP - Publicat duminica, 03 iulie 2016 21:21

Astra a învins sâmbătă campioana Danemarcei, FC Copenhaga, scor 1-0, într-un meci amical disputat în cantonamentul din Slovenia. Giurgiuvenii se pot întâlni cu formația daneză și în preliminariile Ligii Campionilor.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Filipe Teixeira cu un minut înaintea pauzei. Portughezul a reluat de la marginea careului sub bară, după o acțiune personală. În minutul 76, Florin Lovin a fost eliminat.

Echipa aliniată de Marius Șumudică: Gavrilaş – Vangjeli, Geraldo, Dandea, J. Morais – Lovin, Seto, Teixeira – Boudjemaa, Boldrin, William, pe parcursul reprizei secunde intrând şi Lung - Stan, Ioniţă, Florea, Moise, Balaure, Boubacar.