FOTBAL  »  AMICALE  »  CFR CLUJ - TRENCIN 4-2

CFR CLUJ - TRENCIN 4-2 // VIDEO CFR Cluj a făcut spectacol în ultimul amical din cantonament

George Țucudean

Articol de GSP - Publicat vineri, 25 ianuarie 2019 15:00

CFR Cluj s-a distrat cu slovacii de la Trencin, locul 9 în campionat, în ultimul amical din această iarnă. Campioana en-titre s-a impus cu 4-2 la capătul unui meci dominat în totalitate.

Clujenii s-a dezlănțuit încă din prima repriză, iar după primele
45 de minute conduceau cu 3-0. Țucudean a deschis scorul după doar
9 minute, iar Omrani a majorat avantajul în minutul 31, din penalty. Până la pauză a înscris și Deac, iar CFR conducea la scor de neprezentare la pauză.

După pauză, Conceicao a făcut mai multe schimbări în echipă, iar Trencin
a reușit să înscrie de două ori. Nu înainte ca Emmanuel Culio să-și treacă
la rândul său numele pe lista marcatorilor, tot din penalty.

Formația lui Toni Conceicao a terminat neînvinsă stagiul de la Belek. CFR a remizat cu Vorskla Poltava, 0-0, și le-a învins pe FC Zurich, 2-1, Ludogoreț Razgrad, 2-0, și Trencin, 4-2.

CFR Cluj - Trencin 4-1
Au marcat: Țucudean '9, Omrani '31 p., Deac '45, Culio '54 p. / Roguljic '51, Umeh '72

Echipa de start a CFR-ului: Arlauskis - Cr. Manea, Lang, Vinicius, Camora - Djokovic, Bordeianu, Deac -  A. Păun, Țucudean, Omrani
Antrenor: Toni Conceicao

Vezi și: CFR Cluj a făcut anunțul OFICIAL » A cedat internaționalul sosit în vară