FOTBAL  »  AMICALE  »

FC Botoşani a remizat cu liderul Ungariei

Articol de - Publicat sambata, 18 ianuarie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 18 ianuarie 2014 20:34

Partida cu Debrecen VSC s-a terminat 1-1 şi a avut loc sîmbătă pe terenul Academiei de Fotbal din Debrecen.

Ungurii au deschis scorul in minutul 15 prin Kulcsar, iar pînă la pauză rezultatul a rămas neschimbat. În repriza a doua, estonianul Eino Puri a trimis balonul in bară (55).

Elevii lui Leo Grozavu au reuşit pînă la urmă egalarea în minutul 77, prin George Cîrjan, care a înscris cu capul.

Echipele de start:
Debrecen VSC: Novakovics – Bernáth, Máté, Mészáros, Ferenczi – Szécsi M., Zsidai, Mihelicz, Se. Bouadla – Kulcsár, Volas. Au mai jucat: Verpecz – Lázár, Króner, Brkovics, Korhut – Dombi (Rezes 77.), Spitzmüller, Ludánszki, Szakály (Sl. Bouadla 82.) – Sidibe, Kovács Á.

FC Botoşani: Curileac - Patache, Tincu, Plămadă, Acsinte - Fulop, Puri, Croitoru, Dinga - Hadnagy, Vertelis. În partea secundă, pentru botoşăneni au jucat: Lazar - C. Dinu, Poverlovici, Ursu, Jardan - Danci, Vaşvari, Vraciu, Codoban - Cârjan, Vertelis.

FC Botosani s-a intors astăzi în cantonamentul de la Baile Felix, iar pe 22 ianuarie urmeaza sa joace un nou meci amical, cu Olimpia Satu Mare.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”