FOTBAL  »  AMICALE  »  AS ROMA - CS TURNU SEVERIN 2-0

Înfrîngere "onorabilă" pentru CS Turnu Severin în amicalul cu AS Roma, scor 0-2

Adrian Olah s-a aflat printre jucătorii care au jucat cu AS Roma

Articol de GSP - Publicat sambata, 14 iulie 2012 00:00 / Actualizat sambata, 14 iulie 2012 20:40

CS Turnu Severin nu s-a făcut de rîs în faţa grupării AS Roma. Echipa antrenată de Marian Bondrea fost învinsă cu scorul 2-0 de celebra grupare care evoluează în serie A.

Meciul a avut loc în Italia, la Riscone di Brunico, acesta fiind ultimul amical al severinenilor înainte de startul campionatului.

La AS Roma, Bogdan Lobonţ s-a aflat printre titulari şi a avut o evoluţie foarte bună. Golurile au fost marcate de Burdisso (minutul 42) şi Lopez (minutul 65).

Echipele de joc:

AS Roma: Lobonţ - Rosi, Burdisso, Heinze, Taddei - Pizarro, Florenzi, Pjanic - Lamela, Totti (36′ Bojan), Osvaldo
Au mai intrat: Stekelenburg, Svedkauskas, José Angel, Marquinho, Perrotta, Verre, Simplicio, Lucca, Nico Lopez, Okaka, Borriello

CS Turnu Severin: Şteţca - Marinescu, Mitic, Bălău, Ologu - Pătraşcu, Moutinho, Olah - N'casa, Zaharia, Vancea
Au mai intrat: Dandea, Ninu, Golic, Bălace, Giurgiu, Buleică, Kosic, Stan, Gîrlescu, Dragalina, Stoica, Joel

Comentarii (17)
adriansev
adriansev  •  16 Iulie 2012, 10:42

ACUM LA DIGI DOAR DE STEAU SI LITEX SE vorbeste... vai vai ce eveniment ...doar steau dinamo rapid exista in romania...Lasa ca o sa fie si oltenii si da doamne sa revina si craiova cumva cu o echipa in LIGA 1! sa avem in Liga 1 PANDURII, SEVERINUL CRAIOVA si dece nu VALCEA!!! HAI OLTENII!!!

adriansev
adriansev  •  16 Iulie 2012, 10:38

Pacat ca nu a acordat nimeni atentie acestui amical din presa romaneasca . Severinul a jucat curajos, au avut o bara transversala prin foarfeca lui joel, apoi un sut pe diagonala in final si alte ocazii. puteau marca ! aici puteti vedea rezumatul meciului! rESPECT PRESEI DIN ITALIA . A fost si o conferinta de presa dupa acest meci. deci italienii au tratat cu respec acest amical! RUSINE PRESEI DIN ROMANIA !!! ://www.youtube.com/watch?v=sTGRRLnpSJM&feature=related

mz.350
mz.350  •  15 Iulie 2012, 01:53

Severinul a jucat nesperat de bine, cu foarte mult tupeu, exact asa cum ii sta bine unei echipe mici abia promovata, si-a jucat sansa, a avut citeva ocazii bune de gol in prima repriza iar in cea de-a doua au avut o bara transversala din foarfeca pe spate -Joel, atacant inca in probe si o mare ocazie pe final un sut in diagonala al lui Ologu scos in extremis de Stekelenburg. Au jucat mult peste nivelul lor(am vazut meciul streaming live)chiar nu s-au facut de ris iar Zaharia a fost remarcatul comentatorilor italieni (venit la Severin in iarna de la Juventus Bucuresti). Mult succes echipei vineri in primul lor meci de prima divizie, cronica meci ://www.asroma.it/en/news/news.html?id=5848