FOTBAL  »  AMICALE  »  ASA TG. MUREȘ

Mutu nu, Voiculeţ da » ASA Tg. Mureș s-a impus în ultimul amical din Antalya

Adi Mutu nu a fost folosit în ultimul amical al mureșenilor

Articol de - Publicat marti, 02 februarie 2016 22:01

Mureşenii au bifat aseară ultimul meci de verificare din Antalya, învingîndu-i la limită pe kazahii de la Akzhayik Uralsk, scor 1-0.

Adrian Mutu n-a jucat nici un minut, fiind menajat, după ce a acuzat unele probleme medicale. "Briliantul" a fost menajat aseară, prilej pentru fotbalistul căruia i-a luat tricoul cu numărul 10, Claudiu Voiculeț, să iasă la rampă

Ardelenii au controlat prima repriză cu autoritate, însă în partea secundă, Stăncioiu a scos de două ori providenţial. Claudiu Voiculeţ a marcat unicul gol al meciului, şut plasat, după o pasă cu călcîiul a lui Ţucudean.

Partida a fost urmărită din tribune de Bogdan Mara, președintele mureșenilor, și Cristi Bobar, noul director sportiv al echipei.

ASA - Akzhayik Uralsk (Kazahstan) 1-0 (1-0)

A marcat: Cl. Voiculeţ (19)
ASA: Stăncioiu (Viciu 67) - Velayos (G. Matei 46), I. Balaur (Sg. Păcurar 81), M. Constantin (Ivan Gonzalez 46), Brandan (Borza 59) - G. Mureşan (Băcilă 67), Gorobsov (Ciolacu 59) - Dedov (N'Doye 46), Cl. Voiculeţ (Ramiro Costa 46), L. Buş (Candrea 67) - Ţucudean (Axente 59). Antrenor: Petre Grigoraş