Alte știri din fotbal
Schimbare » Ce va apărea pe tricourile Universității Craiova din sezonul viitor
0
Când se joacă barajele de menținere/promovare în Superliga: date și ore de start
0
Familia Klein: „Dacă există un nume vrednic să îl înlocuiască pe Michael Klein la Hunedoara, acela este Mircea Lucescu”
0
Campionii de la Craiova, la fel ca marile vedete internaționale după câștigarea titlului
0
Știri din fotbal internațional
Ultima speranță a „cetățenilor” e fiica lui Pep! » Maria, luată cu asalt pe rețele
0
Lotul Scoției la prima Cupă Mondială după 28 de ani: cei 3 portari au, cumulat, 7 meciuri în acest sezon!
0
Pep Guardiola, ședință de urgență cu jucătorii în toiul nopții » Ce l-a înfuriat pe tehnicianul spaniol
0
Ce a făcut Lautaro Martinez când a aflat că Inter l-a pus antrenor pe Cristi Chivu
0
Lifestyle
Trend ȘOCANT în Coreea de Sud! Ce au remarcat privitorii la femeile din tribune
2
„Yoga, meditație, plus liniștea naturii” » Partenera internaționalului „tricolor” a găsit o oază în afara României
18
„El Peque” s-a căsătorit cu „cea mai frumoasă femeie de pe planetă”
9
Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră
3
Un avion F-16 românesc a doborât o dronă, în Estonia: „Probabil era o dronă ...
Libertatea
Ce ne așteaptă dacă președintele nu reușește să facă un guvern stabil. ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
Cât lucrează bucătarii care câștigă 3.000 de euro în Croația și Muntenegru. ...
Libertatea
aritmetica elementara. ora introductiva. cursant unic : valaah. 1970, septembrie - 2013, iulie = 43 de ani fara 2 luni. ipoteza A : daca rotunjim 42 de ani si 10 luni la suma de 43 de ani si inmultim aceasta suma cu un numar mediu de 40 meciuri/an avem urmatoarea relatie : 43 X 40 = 1720. din suma de mai sus, am vizionat max 25 din 40 meciuri/an, de unde corelatia: 43 X 25 = 1078 intrucat acesta este numarul maxim de partide pe care le puteam viziona, am redus numarul la cifra mult mai realista de circa 500-530 de partide. adica doar vreo 27% din total celor cca 1720 jucate. am incheiat lectia. maine te scot la tabla, sa nu uiti sa recapitulezi la noapte.
Nu,dar este un criteriu important pentru mine daca este din Bucuresti.
old....dinamoman....
Savy ? Tu stii ca eu nu mint niciodata . Sa nu dea dumnezeu vreodata sa prindem meciul dynamo -steaua in ultima etapa pennru titlul de campioni ca va trebuie ca politia si armata romana sa se mobilizeze ca in starea de urgenta de gradul 3 . Cred ca va cauta aia si in canale . Va trebui ca Primarul sa sigeleze capacele ..))) Pe bune daca am juca un meci de C.L s-ar mobiliza atit bucurestenii dinamovistii cit si cei din Provincie . ..fara alte comentarii !
da, daca ne raportam stricto sensu. cam asa se traduce. la ce engleza stiu eu...)) insa am preferat un mic joc de cuvinte, in alt sens, mai dinamoman..))
precizare: si in ultimii 6 ani nu prea am mai fost, altfel erau vreo 650-700 la activ. am fost de maxim 20 de ori, si mai ales de anul trecut incoace. la varsta ta, samuele, aveam deja peste 200 de meciuri vazute live. plus marile meciuri cu inter, hamburg, real, liverpool, etc. din perioada 1972-1984.
Iar ai început sa minți ?
De fapt cu....Sunca batrana, intr-o traducere directa !!!
Sau pe Allianz Arena..sa il vad pe Robben,Ribery,Pep...sa aud vocea crainicului german...sa cant cantece de galerie....sa zburdam pe strazi beti de fericire...vorba lui Eminescu..cine n`ar da pe noapte aia intreaga lui viata?
e normal sa crezi ca dynamo are cea mai frumoasa galerie doar esti caine:)) sunt multe echipe cu galerii frumoase, dar o atmosfera europeana doar la steaua se vede, soryy, eu nu mint. Pa.Pa.Pa :)))))
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.