FOTBAL  »  AMICALE  »  OLIMPIA SATU MARE-RAPID 1-4

VIDEO Olimpia - Rapid 1-4 » Giuleştenii s-au distrat la Satu Mare

Rapidul lui Sabău a obținut o victorie și două remize în testele verii

Articol de GSP - Publicat sambata, 30 iunie 2012 00:00 / Actualizat sambata, 30 iunie 2012 19:02

Rapid a cîştigat  amicalul cu Olimpia Satu Mare, scor 4-1. Giuleştenii au început tare partidă şi au deschis scorul în minutul 7, marcator fiind Ciolacu. Nu a durat foarte mult avantajul Rapidului, că ocupata locului 2 în Seria a 6-a a ligii a 3-a a reuşit să egaleze în minutul 8.

Pînă la pauză cele două echipe nu au mai arătat mare lucru, dar în repriza a doua rapidiştii şi-au respectat statutul de echipă de top din România şi au trecut în avantaj în minutul 68, de această dată marcînd alt tînăr, Alexandru Coman. Pancu şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor în minutul 74, cînd a reluat singur din centrul careului la colţul lung.

Tabela a fost închisă de tînărul Creţu, care a fost găsit liber în faţa porţii goale de Wallace şi nu a avut de îndeplinit decît o simplă formalitate.

Vezi aici golurile partidei Olimpia Satu Mare - Rapid 1-4!

Rapid a început în următoarea formulă:

D. Coman - I. Voicu, Burcă, Glauber, Ad. Grigore - Grigorie, N. Grigore, Renan, Herea -  Pancu - Ciolacu

„Ori te laşi tu ca antrenor, ori îl dai afară pe Săpunaru!” » Reacție dură la vederea incidentului dintre Lobonț și căpitanul Rapidului

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni