FOTBAL  »  AMICALE  »  STEAUA - DINAMO MOSCOVA 1-2

VIDEO şi FOTO Steaua - Dinamo Moscova 1-2 » Au uitat gustul victoriei: a patra înfrîngere din 2013 pentru roş-albaştri

Articol de GSP - Publicat duminica, 03 februarie 2013 00:00 / Actualizat duminica, 03 februarie 2013 18:16

Steaua a pierdut din nou în Antalya, 1-2 cu Dinamo Moscova, şi a înregistrat a 4-a înfrîngere din această iarnă.

VEZI AICI IMAGINI VIDEO DE LA MECI!

Steliştii au început perfect partida şi au înscris prin Tatu în minutul 3. Brazilianul, pentru prima oară titular la Steaua după revenire, l-a driblat pe portarul ruşilor şi a înscris fără probleme.

Trupa lui Dan Petrescu a revenit în atac şi a preluat controlul partidei, reuşind egalarea cu 10 minute înainte de pauză, prin Noboa. Apărarea Stelei a gafat la această fază, Kokorin a fost găsit liber de centrarea lui Dzsudzsak, şi a pasat perfect pentru marcatorul golului. După pauză, ambele echipe au făcut mai multe schimbări, iar Ignatovich a marcat golul al doilea al ruşilor după o fază excelentă a lui Dinamo Moscova.

Cu un sfert de oră înainte de final, Adrian Popa a părăsit terenul accidentat.  "Motoreta" a acuzat o accidentare la genunchi, iar în locul lui a reintrat Latovlevici, schimbat cu cîteva minute în urmă cu Pîrvulescu.

Pentru Steaua, aceasta este a 4-a înfrîngere din acest an, suferind eşecuri cu Celtic, Ferencvaros, Qabala şi Dinamo Moscova. Acîştigat un singur meci, cu Dinamo Kiev şi a remizat cu Basel şi Sturm Graz.

LiveTEXT Steaua - Dinamo Moscova

min. 90. Final de meci, a doua înfrîngere din Antalya pentru Steaua.

min. 85. Ruşii controlează partida, fără să pericliteze poarta lui Tătăruşanu.

min. 80. Jocul s-a liniştit, nici o echipă nu mai forţează pe finalul jocului.

min. 75. Adi Popa iese accidentat, Latovlevici reintră pe teren pentru ultimele 15 minute.

min. 68. Filip greşeşte din nou, Dzsudzsak recuperează şi este blocat de Tătăruşanu.

min. 66. Pîrvulescu intră în locul lui Latovlevici.

min. 63. Fază frumoasă reuşită de Tănase, încheiată cu un şut plasat, puţin pe lîngă poartă.

min. 62. Reghe joacă pe cartea atacului! Nikolici intră în locul lui Pintilii.

min. 59. GOL Dinamo Moscova! Ignatovich face 2-1 cu o "scăriţă" din interiorul careului.

min. 55. Gardoş se repliază excelent după o greşeală a nou-intratului Filip şi opreşte atacul ruşilor.

min. 51. Şi Chipciu este înlocuit, Filip intră în locul lui.

min. 46. Schimbări la Steaua: Tatu şi Prepeliţă ies, Ad. Popa şi Tatu ies.

min. 46. A început repriza secundă.

min. 45. Final de repriză, Steaua şi Dinamo Moscova sînt la egalitate, 1-1.

min. 40. Gardoş se resimte la braţ după un duel. Îşi revine imediat, Steaua putea rămîne cu un singur fundaş central apt.

min. 35. GOL Dinamo Moscova!  Kokorin a rămas liber în careu la o fază fixă, a pasat pentru Noboa care a îndeplinit o simplă formalitate.

min. 32. Lovitură de cap periculoasă a lui Sapeta, Tătăruşanu respinge în corner.

min. 30. Partida s-a echilibrat, se joacă foarte mult la mijlocul terenului, fără ocazii de poartă.

min. 25. Prepeliţă greşeşte, iar acelaşi Noboa trage din nou de la marginea careului, mult peste poartă de această dată.

min. 23. Noboa şutează din interiorul careului, puţin pe lîngă poartă.

min. 21. Pintilii este avertizat după ce şi-a tras de tricou un adversar.

min. 17. Revenit, acelaşi Prepeliţă şutează periculos de la distanţă, portarul lui Dinamo respinge.

min. 14. Prepeliţă acuză o accidentare, dar nu este nimic grav.

min. 10. Prima şansă pentru ruşi, Kuranyi este blocat în ultimul moment de către Rîpă.

min. 8. Dinamo Moscova a preluat iniţiativa partidei după golul Stelei din debut.

min. 3. GOL STEAUA! La primul meci ca titular de la revenirea la Steaua, Tatu deschide scorul cu un şut plasat din interiorul careului.

min. 1. A început meciul.

Adversara de azi a steliştilor e Dinamo Moscova, echipă antrenată de Dan Petrescu. Meciul se va disputa în Antalya, va începe la ora 13:00 şi va fi transmis în direct de DigiSport, dar va putea fi urmărit şi pe gsp.ro, în format live text.

Echipa de start a Stelei:

Tătăruşanu - Rîpă, Gardoş, Chiricheş, Latovlevici - Prepeliţă, Pintilii - Chipciu, Tatu, Tănase - Rusescu

Duminică, 5 finale pentru salvare! Dinamo și FCU Craiova sunt la mila rezultatelor » Toate CALCULELE în dreptul fiecărei echipe

„Vă spun în premieră, la Dinamo a fost o tentativă de puci în vestiar!” » Omul care l-a adus pe Kopic a dat tot din casă