FOTBAL  »  CUPA LIGII  »  PANDURII - DINAMO 0-2

VIDEO și FOTO Dinamo elimină Pandurii din Cupa Ligii, scor 2-0, și poate întîlni Steaua în turul următor

Articol de GSP - Publicat joi, 10 septembrie 2015 23:50

Dinamo a cîștigat în Cupa Ligii pe terenul Pandurilor, scor 2-0, după golul lui Palici și autogolul lui Filipetto.

PANDURII - DINAMO 0-2
Au marcat:
Palici '60, Filipetto '62 ag.

Vezi meciul în format liveTEXT

Vezi VIDEO cu golurile partidei

În faza următoare a competiției, Dinamo poate da peste Steaua, care joacă, alături de ASA Tîrgu Mureș, direct în "sferturi. Alte echipe calificate sînt Astra, Concordia, Viitorul, CFR, ACS Poli.

Prima repriză anunța un meci închis și toate gîndurile fugeau la prelungiri, după primele 45 de minute scorul fiind 0-0, fără vreo ocazie clară la vreuna dintre cele două porți.

După pauză, trupa lui Mircea Rednic a venit mai bine de la vestiare și a deschis scorul prin Palici (60), care a șutat pe jos, lîngă bara laterală.

Două minute mai tîrziu avea să fie stabilit scorul final, după un autogol de curtea școlii. Portarul "cîinilor", Popescu, a degajat lung și Filipetto a trimis pe spate cu capul spre Stanca, dar goalkeeperul gorjenilor era ieșit dintre buturi și balonul s-a dus direct în poartă.

400.000 €
va primi echipa cîștigătoare a Cupei Ligii

Pandurii: R. Stanca – Ungurușan, Salgado, Filipetto, Mrzljak, Grecu, Droppa, V. Nicoară, Al. Ciucur, M. Răduț, Khalouta
Rezerve: Mingote – V. Munteanu, Șandru, D. Nistor, Hora, Pițian, Momcilovic

Dinamo: I. Popescu – Feussi, A. Marc, Mevlja, Fai, Vojnovici, S. Filip, Gavrilă, Palici, C. Matei, Essombe
Rezerve: Abraham – Puljic, Anton, I. Șerban, P. Petre, Tîrcoveanu, Gnohere

Arbitru: Alexandru Tudor (Bucureşti). Asistenți: Vasile Marinescu (Bucureşti) și Florin Păunescu (Rm. Vâlcea). Rezervă: Flavius Alin Roşu (Timişoara)
Observator CCA: Ioan Onicas (Zalău). Observator LPF: Viorel Ilinca (Piteşti)

Duminică, 5 finale pentru salvare! Dinamo și FCU Craiova sunt la mila rezultatelor » Toate CALCULELE în dreptul fiecărei echipe

„Vă spun în premieră, la Dinamo a fost o tentativă de puci în vestiar!” » Omul care l-a adus pe Kopic a dat tot din casă