FOTBAL  »  CUPA LIGII  »  STEAUA - CHIAJNA 2-1

VOTEAZĂ în sondaj! A fost sau n-a fost? Steaua a câștigat Cupa Ligii cu un penalty contestat. VIDEO AICI

Articol de GSP - Publicat duminica, 17 iulie 2016 22:50

Steaua s-a impus în fața Concordiei Chiajna în finala Cupei Ligii, scor 2-1, însă roș-albaștrii au marcat golul victoriei după un penalty acordat ușor de Marius Avram.

În minutul 109, la scorul de 1-1, Muniru a pătruns în careu cu minge ala picior și a fost deposedat de Serediuc. Fotbalistul Stelei a căzut, iar centralul partidei a arătat punctul cu var, golul lui Hamroun aducând trofeul în Ghencea.

Vezi AICI video cu intervenția lui Serendiuc

La finalul partidei, Ion Crăciunescu a analizat faza și a declarat că nu consideră că ar fi trebuit acordat penalty. Tu ce spui? VOTEAZĂ!

A fost penalty-ul acordat corect?

Da
Nu

Nu a fost singura fază de joc la care jucătorii lui Emil Săndoi au protestat. Pe finalul primei reprize, la 0-0, Tamaș a intervenit în careu asupra lui Cristescu, însă Avram a lăsat jocul să continue (detalii AICI).