FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  CSM ALEXANDRIA - CFR CLUJ 1-3

VIDEO CSM Alexandria - CFR Cluj 1-3 » Antrenament în Teleorman: CFR Cluj s-a impus lejer la Alexandria

Articol de - Publicat joi, 28 septembrie 2023 17:37 / Actualizat joi, 28 septembrie 2023 20:49

CFR Cluj a învins-o pe CSM Alexandria (locul 18 din Liga 2) 3-1, în prima etapă a grupelor Cupei României Betano.

AICI, toate rezultatele și informațiile despre meciurile primei etape din grupele Cupei României

CFR Cluj s-a impus fără drept de apel în fața celor de la CSM Alexandria. Feroviarii au început în forță prima parte și au deschis scorul rapid, în minutul 2, prin Alin Fică, care l-a depășit în viteză pe Alexandru Mogoș și apoi a finalizat fără nicio șansă pentru portarul Brânză.

Gruparea din Teleorman a izbutit să egaleze prin Mihai Stancu din lovitură de la 11 metri. Egalitatea a durat doar 7 minute.

Fără Mandorlini pe bancă, suspendat, formația condusă de pe margine de Marius Bilașco a intrat în avantaj la pauză după o execuție a lui Karlo Muhar

Juricic, Zejnullahu și Betancor au fost schimbați la pauză, iar în locul lor și-au făcut apariția Bîrligea, Camora și Otele. Mutările s-au dovedit inspirate, iar formația din Gruia a reușit să puncteze-fulger prin căpitanul obișnuit, Mario Camora

CFR a închis apoi jocul și a securizat primele 3 puncte din grupa B a Cupei României Betano.

FINAL. CSM Alexandria - CFR Cluj 1-3

• min. 90: Final de meci
  • min: 60: CFR Cluj domină teritorial. Nu mai pune presiune la poarta gazdelor, în timp ce CSM Alexandria nu reușește să-și creeze ocazii
  • min: 46: GOL CFR Cluj! Intrat la pauză, Mario Camora face 3-1. Fundașul stânga a marcat cu un șut din 6 metri, după ce un apărător al gazdelor a respins slab, de pe linia porții, șutul lui Bîrligea
  • min: 46: A început repriza secundă
  • min. 45: Pauză
  • min. 42: GOL CFR Cluj! Muhar o readuce pe CFR Cluj în avantaj. Mijlocașul a șutat violent, de la 17 metri. Mingea s-a dus perfect, sub bară
  • min. 35: GOL CSM Alexandru! Mihai Stancu transformă fără emoții penalty-ul
  • min. 33: Penalty pentru CSM Alexandria! Arbitrul a arătat punctul cu var după ce Vasile Mogoș a atins mingea cu mâna
  • min 11: CSM Alexandria a avut șansa de a egala. Neagu a profitat de o minge scăpate de Hindrich, a șutat de la 6 metri, dar portarul clujenilor s-a redresat și a respins
  • min. 2: GOL CFR Cluj! Alin Fică deschide scorul. Mijlocașul a avut o acțiune personală pe partea stângă, a intrat în careu și a finalizat la colțul lung, cu un șut din unghi
  • min. 1: A început meciul

CSM Alexandria - CFR Cluj, echipe de start

CSM Alexandria: Brânză - Ciobanu, Cană, Perju, Georgescu - Stancu, Mogoș - Iakabfi, Crețu, Dodoi - Neagu
Rezerve: Cristică, Voicu, Nedelea, Jerdea, Horșia, Gîdea, Simon, Nicola, Baican
Antrenor: Mihai Nițescu

Echipa de start CFR Cluj: Hindrich - Mogoș, Rion, Kresic, Morgan - Filip, Muhar, Fică - Krasniqi, Betancor, Juricic
Rezerve: Sava, Bălgrădean, Camora, Nortey, Lucaci, Deac, Otele, Bîrligea, Mihai
Antrenor: Andrea Mandorlini

Interviu ȘOCANT cu fostul internațional român care deține o școală de fotbal: „80% dintre români susțin Rusia. Știm cu toții ce este Ucraina - rahat!” » GSP l-a contactat azi: „Îmi mențin afirmațiile!”

Retragere-șoc în tenis! Nici măcar nu și-a anunțat fanii, dar a cerut să fie scoasă din programul de testare antidoping