FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  GLORIA SE CALIFICĂ ÎN SFERTURI

Bistriţa merge în sferturi după 1-0 cu Unirea Urziceni!

Articol de GSP - Publicat miercuri, 27 octombrie 2010 00:00

Gloria Bistriţa se califică în sferturile Cupei României după ce a trecut la limită, scor 1-0, de Unirea Urziceni, unicul gol al partidei fiind marcat de Bruno Moraes în minutul 67.

Atît Gloria, cît şi Unirea Urziceni au ca obiectiv în acest sezon evitarea retrogradării, dar promit să respecte Cupa României şi vor alinia cel mai bun 11 în partida de azi, din optimile de finală ale competiţiei.

Aflat la debutul pe banca ardelenilor, Nicolae Manea îşi doreşte o victorie şi va forţa în atac cu fraţii Bruno şi Junior Moraes. De cealaltă parte, Unirea nu contează pe Maftei, însă îi are în formula de start pe majoritatea oamenilor care au adus rezultatele impresionate contra Stelei şi a lui Dinamo în Liga I.

min 90+3 - FINALUL PARTIDEI. Bistriţa învinge Unirea Urziceni cu 1-0 şi se califică în sferturile Cupei României

min 88 - Semedo ratează cea mai importantă ocazie a Unirii Urziceni în această repriză,  trimiţînd pe lîngă poartă după o pasă excelentă a lui Văduva

min 80 - Muşat centrează de pe partea stîngă, iar Albuţ reţine fără probleme.

min 79 - Urziceniul încearcă să plece pe contraatac, dar Todoran ţine prea mult de minge şi este faultat.

min 78 - Încă o schimbare la Gloria. Iese Nalaţi şi intră Mandea.

min 73 - Schimbare şi la Urziceni. Iese Muzac şi intră Văduva.

min 72 - Schimbare la Bistriţa. Iese Băjenaru şi intră Mărginean.

min 67 - Bistriţa deschide scorul prin Bruno Moraes cu o lovitură de cap după centrarea lui Băjenaru. Primul gol al brazilianului de la venirea sa la Gloria.

min 63 - Echipa gazdă îşi intensifică atacurile la poarta lui Bălgrădean. Şutul lui Velcovici este respins cu greu de portarul Unirii.

min 60 - Artiom Karamian trage din afara careului, dar mingea trece departe de poarta lui Albuţ. Prima încercare a ialomiţenilor în repriza secundă de a pune în pericol poarta bistriţenilor.

min 57 - Bistriţa este echipa care controlează jocul, fără a reuşi însă pînă acum să-şi creeze ocazii mari de gol.

min 49 - Nalaţi trage de la 25 de metri, iar Bălgrădean respinge în corner

min 47 - Schimbare la Urziceni. intră Filip în locul lui Mehmedovici.

min 46 - Start în partea a doua a meciului de la Bistriţa

min 45 -
Finalul primei reprize

min 42 - Unirea Urziceni ratează o ocazie uriaşă prin Todoran care a şutat din 3 metri în Albuţ

min 38 - Ciprian Petre şutează de la marginea careului, dar mingea îl loveşte pe Epaminonda

min 35 - Ocazie mare pentru Bistriţa. Junior Moraes şutează în bară din lovitură liberă.

min 34 - Mehmedovici primeşte cartonaşul galben după un fault dur la Bruno Moraes.

min 30 - Bruno Moraes trece de Nicu, reuşeşte să-l depăşească şi pe Blay, încearcă şutul din interiorul careului, însă, repliat, Epaminonda Nicu se opune.

min 28 - Junior Moraes vede primul cartonaş galben al partidei pentru o intrare cu talpa la un adversar.

min 26 - Combinaţie frumoasă între Artiom şi Semedo, primul încearcă o centrare de pe partea stîngă, Albuţ este atent şi reţine.

min 25 - Ciprian Petre intră în careu, pare să aibă prim-planul în duel cu Mehmedovici, dar pierde posesia.

min 21 - Moraes execută o lovitură liberă de la distanţă, balonul este deviat şi nu ajunge la poartă.

min 19 - Achim centrează pentru Moraes, acesta este bine plasat, reuşeşte să reia cu capul, dar o face slab. Bălgrădean nu este forţat să intervină.

min 17 - Semedo trimite un lob din interiorul careului, însă Albuţ nu are probleme. Balonul evită cadrul porţii.

min 16 - Lovitură liberă de la 26 de metri, Artiom Karamian execută, mingea trece mult peste.

min 10 - Semedo trage slab din apropierea liniei de fund, lateral dreapta, balonul atinge plasa laterală.

min 7 - Moraes îl evită pe Muzac, mai face un pas şi trage din afara careului, însă Bălgrădean respinge. Mingea ajunge la Băjenaru, a cărui reluare îl nimereşte doar pe Blay.

min 1 - Petre scapă de Epaminonda, intră în careu şi trage, mingea trece pe lîngă.