Comentarii (9)
losfer  •  23 Ianuarie 2013, 19:18
Postat de fiul_lui_titi pe 23 Ianuarie 2013, 16:39

S-a calificat o p...ă. Mai verificaţi şi voi informaţiile înainte să scrieţi. Trebuie să câştige Cupa Ligii pentru a merge în cupele europene. Finalista Cupei Ligii nu merge în Europa League nici măcar dacă echipa câştigătoare este deja calificată din campionată. Nu e ca în Cupa Angliei (FA Cup). Iar ultima echipă ce a reuşit această performanţă nu e nici pe departe FC Baia Mare. Cefn Druids, din Ţara Galilor, a realizat acelaşi lucru sezonul trecut.

Spune în primul aliniat că-i vorba de fotbalul de la noi.

losfer  •  23 Ianuarie 2013, 19:16

"1954/1954 Metalul Reşita (B) - Dinamo 2-0" Aaahahahah, hilar.

cldtoma  •  23 Ianuarie 2013, 17:35

vasile iordache a fost portar si a jucat la steaua, deci nu avea cum sa marcheze in finala cupei romaniei pentru chimia ramnicu valcea. confundati cu pompiliu iordache fost atacant la chimia rm. valcea, dinamo, victoria, petrolul etc.

fiul_lui_titi  •  23 Ianuarie 2013, 16:39

S-a calificat o p...ă. Mai verificaţi şi voi informaţiile înainte să scrieţi. Trebuie să câştige Cupa Ligii pentru a merge în cupele europene. Finalista Cupei Ligii nu merge în Europa League nici măcar dacă echipa câştigătoare este deja calificată din campionată. Nu e ca în Cupa Angliei (FA Cup). Iar ultima echipă ce a reuşit această performanţă nu e nici pe departe FC Baia Mare. Cefn Druids, din Ţara Galilor, a realizat acelaşi lucru sezonul trecut.

ex_pitesteanul  •  23 Ianuarie 2013, 16:19

in cupa nu ar trebui sa existe capi de serie. si ar fi o competitie mult mai spectaculoasa

nune  •  23 Ianuarie 2013, 16:02

Tata mi-a povestit de isprava celor de la Ariesul Turda (un orasel de 30-40 mii locuitori, pe atunci), cand au castigat Cupa Romaniei, el fiind elev la Turda. A fost o mare, mare bucurie pentru un oras atat de mic! Si intr-adevar, Baia Mare a fost o echipa extraordinara, facuta (si, din pacate, prea putin antrenata) de Viorel Mateianu, un fotbalist de care s-a vorbit prea putin...

dblock  •  23 Ianuarie 2013, 15:52
Postat de exes pe 23 Ianuarie 2013, 15:24

Ce a facut FC Baia Mare cu Real mi se pare ireal!

Aia inseamna sa joci la totul sau nimic. Nu cred ca FC Baia Mare s-a bagat cu fundul in poarta din primul minut.. Oricum, respect pentru ei.

guru  •  23 Ianuarie 2013, 15:35

Astazi ar fi aproape imposibil ca o echipa de liga 2 sa joace o finala de cupa in Romania...

exes  •  23 Ianuarie 2013, 15:24

Ce a facut FC Baia Mare cu Real mi se pare ireal!