FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  DINAMO - FCSB 1-0

Căpitanul FCSB, discurs aiuritor după eșecul cu Dinamo: „Bine că am ieșit sănătoși!”

Dragoș Nedelcu, 23 de ani, este bucuros că jucătorii lui FCSB au ieșit sănătoși din meciul cu Dinamo, scor 0-1. +36   FOTO

Articol de GSP - Publicat miercuri, 10 februarie 2021 22:20 / Actualizat miercuri, 10 februarie 2021 22:41

• Știm primele 5 echipe calificate în „sferturile” Cupei României: Dunărea CălărașiPetrolul, U Cluj, Dinamo și Chindia.

Toate detaliile despre Dinamo - FCSB 1-0, AICI

Dragoș Nedelcu, „la cald”, după Dinamo - FCSB 1-0

„Din păcate, nu am obținut rezultatul pe care-l doream. Am jucat împotriva lui Dinamo și voiam foarte tare să-i eliminăm. Sunt totuși mulțumit că am ieșit sănătos de pe teren. Au fost niște senzații noi, m-am simțit ca și cum aș fi debutat. Cel mai important e că toți am ieșit sănătoși.

Totuși, trebuia să câștigăm cu orice preț. Au fost foarte multe meciuri, suntem 22, 23 de jucători, unii mai au probleme. Era normal să le fie acordate minute și celorlalți fotbaliști. Sincer, suntem bine din punct de vedere fizic. Avem șanse mari să câștigăm campionatul”, a declarat Nedelcu la Look Sport+.

Dragoș Nedelcu, titular și căpitan în Dinamo - FCSB. Nu mai jucase de 8 luni!

Perioada de pauzăMotivul
25 iulie - 29 octombrie 2019entorsă la genunchi
15 decembrie 2019 - 2 februaruie 2020pauză de iarnă
29 februarie 2020 - 14 iunie 2020pandemie
14 iunie 2020 - 10 februarie 2021ruptură ligamente încrucișate

1 mecia disputat Nedelcu în ultimele 11 luni, CFR - FCSB 1-0, în iunie 2020, când s-a și accidentat

Cele mai tari imagini din meciul Dinamo - FCSB 1-0

+32 FOTO

Reacții la GSP Live după Dinamo - FCSB 1-0

Citește mai multe articole despre Dinamo - FCSB 1-0:

Control antidoping la pauza meciului Dinamo - FCSB! 6 jucători testați » Reacția PCH