FOTBAL » CUPA ROMANIEI » CSU CRAIOVA - STEAUA, AZI, ORA 20:30, ÎN DIRECT PE PROTV, LIVETEXT PE GSP.RO
Alte știri din fotbal
Iuliu Mureșan a ironizat numirea lui Marius Baciu la FCSB: „Depinde dacă va avea o relație bună cu «antrenorul principal»”
0
Ministrul Apărării Naționale a organizat o întâlnire cu suporterii Stelei la stadion: „Sufletul este umilit de ani de zile”
1
E gata: primul transfer al verii la Dinamo este chiar de la marea rivală Steaua » Cine a anunțat mutarea înaintea clubului: „Abia acum începe!”
1
Peste 1.500 de bilete vândute în primele ore pentru barajul din Superligă!
0
Știri din fotbal internațional
Arsenal este noua campioană a Angliei! Mesajele transmise de club și Premier League nu au lipsit să apară
0
Vești bune pentru Luis Enrique înainte de finala Ligii Campionilor
0
Decizie-bombă: Southampton, descalificată din lupta la promovare, fiindcă și-a spionat adversara
1
Arsenal este noua campioană a Angliei după 22 de ani! » Bournemouth a încurcat-o pe Manchester City
1
Lifestyle
Cum a ales Vinicius Junior să oficializeze despărțirea de iubita lui: „Îți mulțumesc pentru tot”
8
Laila, iubita-fotomodel a lui Sinner, la momentul mărturisirilor: „Complimentul favorit? Când cineva îmi spune asta”
0
Trend ȘOCANT în Coreea de Sud! Ce au remarcat privitorii la femeile din tribune
2
„Yoga, meditație, plus liniștea naturii” » Partenera internaționalului „tricolor” a găsit o oază în afara României
18
Cinci măsuri de forță pe care Uniunea Europeană le poate folosi într-un ...
Libertatea
Războiul din Iran paralizează una dintre cele mai bogate națiuni din lume
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
Emil Gânj, condamnat pe viață. Ce s-a întâmplat în procesul celui mai ...
Libertatea
Posibil. Oricare din variante. Dar legenda cam zice ceva. Daca armata o scoate la lacitatie, , poate vezi un El Zorab care de banii. Mai ales ca ei nu se formalizeaza cu ciubucul. Si apoi se unesc. Crucea cu semiluna calare una pe alta.
daaaa...am vazut ca oamenii stau la coada ca liciteze pt. sigle de cluburi in Romania.
Eu cred ca lui Galca i s-a urat cu binele. Chiar vrea dupa iesirea din UCL si UEL sa iasa si din Cupa?! In primul rand, nu inteleg pt ce sa-i menajeze pe cei 5? Meciul cu Kiev, scriu astia. Pai pana la ala mai e meciul cu IASI!! Vrei sa-i tii pe bara 2 meciuri?! Repet, cred ca lui Galca i s-a urat cu binele. Apoi, sa mai tina si altii pe banca in afara de cei 5 mi se pare sinucidere curata. Pai de ce dracu ne mai prezentam? Cu echipa pusa de astia nu dam gol nici daca jucam 3 meciuri, nu 1. Daca Galca pierde si calificarea in Cupa si pe cea in UEL, pt mine nu mai exista, e prea prost.
pana se infiinteaza noua echipa ajungeti si voi in liga 4a...
Fara licitatie, armata nu are voie sa vanda. Nu mai risca nimeni sa pateasca precum Babiuc, in cazul tranzactiei de terenuri.
planul va fi sa-i cesioneze sigla lui becali contra-cost...Sau poate sa i-o vanda definitiv, daca se inteleg la o suma rezonabila pt. ambele parti. Oricum o sa mai fie ceva circ pana se pica la pace intr-un fel sau altul.
In liga a IV-a bucuresteana, echipa care detine adevarata sigla a clubului, va avea ocazia sa joace cu ''U'' Unirea Joita, V.K. SOCCER sau Speranta Sabareni.
Tu, chiar crezi ca Oprea e nebun sa se lupte in instanta ani pt o sigla cu o stea in cinci colturi pe ea? Normal ca o sa o vanda. Mai pica si pt el de-o cafea.
Ei vezi? aici e problema. Cum Clona Craiovei a ajuns in liga a doua prin hotarare de guvern, asa poate ajunge inca o Steaua. Si o echipa cu Cupa Campionilor in palmares,finalista in alt an, basca titluri si cupe, chiar in liga a doua, are valoare.
obiectul disputei in instanta a fost sigla clubului nu palmaresul, culorile sau altceva. Oricum pe culori nu se poate nimeni sa puna monopol pt. ca altfel n-ai mai fi vazut in lume doua echipe cu aceleasi culori. Steaua de acum are asigurat cel putin palmaresul din 2004, deci nu-i afecteaza cu nimic la tragerile la sorti in cupele europene. Din cate stiu eu UEFA interzice departamentelor sa mai detina echipe de fotbal profesionist. Deci MApN nu poate face altceva decat sa vanda sigla unei persoane private care sa infiinteze o noua echipa de fotbal. Ei bine acea echipa porneste sigur de la zero in competitiile europene si probabil si in fotbalul romanaesc desi la noi e posibil orice...
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.