CUPA ROMANIEI  ·  TURUL 4

CUPA ROMÂNIEI. Programul meciurilor din turul 4

CUPA ROMÂNIEI. Programul meciurilor din turul 4
CUPA ROMÂNIEI. Programul meciurilor din turul 4

Articol de GSP - Publicat sambata, 17 octombrie 2020 18:44 / Actualizat sambata, 17 octombrie 2020 18:58

Marţi şi miercuri sunt programate meciurile din cadrul turului 4 al Cupei României, rundă în care vor intra restul de 11 echipe din Liga 2 care nu au participat în tururile anterioare.

Iată programul turului 4 al Cupei României:

Marți, 20 octombrie, ora 14:30

Şoimii Lipova – Ripensia Timișoara
Viitorul Şelimbăr – Universitatea Cluj
Progresul Spartac – Rapid
CSM Slatina – Turris-Oltul Turnu Măgurele
ACSO Filiaşi – U Craiova 1948

Miercuri, 21 octombrie, ora 14:30

CSC Sânmartin – Comuna Recea
Ghiroda şi Giarmata Vii – ASU Politehnica Timișoara
ACS Municipal Braşov – Csikszereda
Şomuz Fălticeni – Ceahlăul Piatra Neamţ
Hușana Huși – CSM Focşani
Dacia Unirea Brăila – Gloria Buzău
Axiopolis Cernavodă – Farul Constanţa
Mostiştea Ulmu – Dunărea Călăraşi
Metaloglobus – Petrolul Ploieşti
Concordia Chiajna – CS Mioveni
Viitorul Dăeşti – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

  • Din sezonul 2020-2021, în partidele în care se întâlnesc formații de Liga 2 cu formații de Liga 3, în ceea ce privește regulile de vârstă ale tinerilor jucători, se vor aplica reglementările de la Liga 3.
  • Meciurile din cadrul Cupei României care nu se pot disputa din cauza testărilor pozitive pentru COVID-19 nu se pot reprograma.
  • Până în faza 16-imilor, echipa gazdă are obligația asigurării costurilor de organizare, cu excepția baremurilor de arbitraj şi delegat de joc care vor fi suportate în procente egale 50%-50% de către ambele echipe. 
  • Echipa gazdă are obligația de a achita baremul de arbitraj şi delegat de joc în întregime, echipa oaspete având obligația de a achita ulterior către clubul gazdă jumătate din valoare.
  • Jocurile pot începe numai dacă la teren sunt prezenți medicul delegat și medicul echipei gazdă.


'După ce a arătat că nu ştie să piardă, Gabriela Firea nu reuşeşte nici să părăsească cu demnitate funcţia de primar'. Lovitură dură primită de Nicușor
Libertatea
Comentarii (0)

Articolul nu are încă nici un comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează
Agenda
Oră Competiție / Post TV
13:00 Tenis, WTA
Turneul de la Ostrava
Digi 2
14:30 Fotbal, Cupa României
Metaloglobus - Petrolul
Digi 1, Telekom 1, Look Plus
19:45 Fotbal, Liga Campionilor
Real Madrid - Șahtior Donețk
Digi 1, Telekom 1, Look Plus
19:45 Fotbal, Liga Campionilor
Red Bull Salzburg - Lokomotiv Moscova
Digi 2, Telekom 2, Look Sport
22:00 Fotbal, Liga Campionilor
Bayern Munchen - Atletico Madrid
Digi 1, Telekom 1, Look Plus
22:00 Fotbal, Liga Campionilor
Ajax - Liverpool
Digi 2, Telekom 2, Look Sport
22:00 Fotbal, Liga Campionilor
Inter - Monchengladbach
Digi 3, Telekom 3, Look Sport 2
22:00 Fotbal, Liga Campionilor
Manchester City - FC Porto
Digi 4, Telekom 4, Look Sport 3
Program TV complet
Liga 1