FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  OPTIMI

Deian Sorescu țintește sus, după victoria cu FCSB: „Ne dorim foarte mult Cupa”

Deian Sorescu, Dinamo +36   FOTO
Deian Sorescu, Dinamo

Articol de GSP - Publicat miercuri, 10 februarie 2021 22:18 / Actualizat miercuri, 10 februarie 2021 23:02

Deian Sorescu (23 de ani) a comentat victoria lui Dinamo cu FCSB, scor 1-0. „Câinii roșii” s-au calificat în sferturile de finală ale Cupei României.

Totul despre Dinamo - FCSB 1-0, AICI

Ne-am dorit foarte mult victoria, ne-am revanșat după meciul din campionat. Ne dorim foarte mult Cupa, am trecut mai departe și acum ne gândim doar la următorul meci de campionat.

Ne-am gândit că vom avea un meci greu, ne-au surprins cu echipa cu care au jucat, se vedea că își vor ține jucătorii pentru campionat, bănuiesc că asta este obiectivul lor. Noi am încercat să câștigăm și mă bucur că am reușit să o facem.

Ne dorim să câștigăm Cupa, dar trebuie să rămânem cu picioarele pe pământ și să o luăm meci cu meci. Echipele de liga a doua rămase în competiție nu trebuie neglijate”, a declarat Sorescu la microfonul Telekom Sport.

S-a înțeles greșit ce am spus la ultimul interviu. Nu am spus că vreau să plec, ci că dacă lucrurile nu vor merge spre bine e normal să mă gândesc la plecare. Am contract cu Dinamo până în 2023, voi rămâne aici - Deian Sorescu, Dinamo

Cele mai tari imagini din Dinamo - FCSB 1-0

+32 FOTO

Programul „optimilor” Cupei României

Marți, 9 februarie

• Dunărea Călărași – Turris 3-0 (neprezentare)

Mai multe știri despre Dinamo - FCSB:

Control antidoping la pauza meciului Dinamo - FCSB! 6 jucători testați » Reacția PCH

Fază controversată în derby » FCSB a cerut penalty în minutul 44

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”