FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  FCU CRAIOVA - FCSB 2-0

Dublă surpriză: Costantino a eliminat-o pe FCSB și a oferit aproape tot interviul în română: „E o victorie istorică!”

FCU Craiova a învins-o pe FCSB, scor 2-0, și s-a calificat în sferturile de finală din Cupa României Betano. Giovanni Costantino, antrenorul grupării oltene, consideră că victoria de joi a fost una istorică.

Articol de - Publicat joi, 07 decembrie 2023 23:39 / Actualizat joi, 07 decembrie 2023 23:59

Adrian Mititelu caută de ceva timp victoria în fața rivalului Gigi Becali. Triumful a fost adus de italianul Giovanni Costantino.

Cum arată sferturile de finală din Cupa României Betano » Știm și împerecherea pentru semifinale!
SFERTURI

Giovanni Costantino, după FCU Craiova - FCSB 2-0

„Este o victorie istorică pentru clubul nostru. După meciul cu U Cluj, jucătorii au înțeles că trebuie să dea mai mult. A fost singurul meci în care nu am jucat bine, cel cu U Cluj.

Azi am jucat bine. Noi suntem o echipă. E important să avem mentalitatea de a fi o echipă, de a juca colectiv. Meciul cu Botoșani este important în acest moment pentru noi”, a spus Giovanni Costantino la Prima Sport.

Venit de mai puțin de două luni la FCU Craiova, Costantino s-a încumetat să ofere interviul în limba română: „Româna și italiana sunt similare. Victoria este importantă”.

VIDEO. Elias Charalambous a trimis tricolorilor un mesaj în limba română, felicitându-i pentru calificarea la Campionatul European

Calificarea decisă de o groapă din gazon! Moment savuros după golul decisiv din Cupa României Betano
GRUPA A
Scorul sezonului în Cupa României Betano a fost stabilit în mocirlă » Imagini incredibile