FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  GRUPA A

FOTO Calificarea decisă de o groapă din gazon! Moment savuros după golul decisiv din Cupa României Betano

FC Hermannstadt s-a impus cu 1-0 pe terenul Chindiei, gol la ultima fază, și s-a calificat în sferturile de finală din Cupa României Betano. Acțiunea decisivă a fost una comică. +9   FOTO

Articol de - Publicat joi, 07 decembrie 2023 19:14 / Actualizat joi, 07 decembrie 2023 19:40

Hermannstadt a alergat tot meciul după un gol al calificării în faza sferturilor de finală. Insistența le-a fost răsplătită chiar la ultima acțiune.

Scorul sezonului în Cupa României Betano a fost stabilit în mocirlă » Imagini incredibile
GRUPA A

Alhassan, moment comic după golul decisiv din Chindia - Hermannstadt

La faza golului decisiv, marcat de sibieni în al 6-lea minut al prelungirilor, a contribuit și o denivelare din gazon. Baba Alhassan a vrut să șuteze din 8 metri, a luftat când mingea a fost deviată de groapă. Balonul a ajuns la Bărbuț, care a înscris, bară-gol.

Imediat după reușită, Alhassan a fost protagonistul unui gest amuzant. A mers și a aplaudat bucata de gazon care l-a ajutat să pasese decisiv, moment savuros gustat și de coechipieri.

Hermannstadt a încheiat pe poziția secundă grupa A, cu 7 puncte. Merge în „sferturi” împreună cu divizionara secundă Corvinul Hunedoara.

Clasamentul final în grupa A din Cupa României Betano:

Dan Șucu face 3 anunțuri MAJORE după eliminarea Rapidului din Cupă: „Știind cât de adânc am băgat mâna în buzunar...”
RAPID
Nervi întinși la maximum după eșecul din Cupa României: „Nimic nu mai e ușor, ne trebuie un restart”