FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  DINAMO - FCSB

FOTO Eroare gravă de arbitraj în Dinamo - FCSB: ofsaid clar la golui doi!

Dumitru era în ofasid la golul marcat de FCSB

Articol de GSP - Publicat joi, 25 iunie 2020 21:35 / Actualizat joi, 25 iunie 2020 22:59

Dinamo a pierdut cu FCSB, 0-3, în turul semifinalelor Cupei României. În repriza a doua, „câinii” au fost pedepsiți și cu ajutorul brigăzii de arbitri.

În minutul 74, Darius Olaru a marcat pentru 2-0, după o pasă a lui Cristian Dumitru.

Faza a fost însă precedată de o greșeală de arbitraj! Reluările TV au arătat că în momentul care Olaru îl lansează, Dumitru era în afara jocului, fiind singurul jucător trecut de mijlocul terenului din stop-cadru. Picioarele acestuia se aflau pe linie, dar corpul era în jumătatea lui Dinamo.

Momentul pasei lui Olaru // FOTO: Captură TV Telekom Sport

Tușierul doi, Ovidiu Artene, nu a semnalizat ofsaid, iar faza a continuat și formația roș-albastră a marcat.