FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  UTA - FCSB

FOTO EXCLUSIV Faultul „criminal” amendat de Crăciunescu a lăsat urme » Cum a apărut victima lui Pantea la Arad

Marko Vukcevic (29 de ani), fundașul celor de la UTA, s-a ales cu o accidentare serioasă în urma loviturii primite de Alexandru Pantea (19 ani) în minutul 2 al meciului FCSB - UTA, scor 2-1, de duminică, din SuperLigă.

Articol de - Publicat miercuri, 19 octombrie 2022 21:17 / Actualizat miercuri, 19 octombrie 2022 21:32

În minutul 2 al meciului de pe Arena Națională, Pantea a sărit cu brutalitate în spatele lui Vukcevic. Sebastian Colțescu i-a arătat doar cartonașul galben fundașului bucureștean, lucru aprig contestat de Ion Crăciunescu.

Momentul contactului dintre Pantea și Vukcevic / FOTO: Captură @Prima Sport

Vukcevic a rămas pe teren până la finalul eșecului cu FCSB, dar a simțit urmările mai târziu. La disputa de astăzi a apărut cu brațul drept imobilizat. Va lipsi de pe teren 4 săptămâni, verdictul medicilor fiind de ruptură a ligamentului.

Ion Crăciunescu, revoltat de faultul comis de Pantea

„Să-mi explice cineva, domnul Vassaras, că e vorba despre un arbitru FIFA. În minutul doi al unui joc, acest fault putea să-i rupă coloana jucătorului. Faultul are toate ingredientele, n-ai cum să nu dai roșu.

Pantea n-are nicio treabă cu mingea, în primul rând, se duce direct în adversar. Și cu ce viteză se duce. Doamne! Putea să-i rupă gâtul! Îngrijirea medicală a jucătorului accidentat a ținut trei minute. Cum e cu VAR-ul?”, a fost verdictul lui Ion Crăciunescu, la „Fotbal Club”, de la Digi Sport.

CS Ocna Mureș - Chindia 1-0  » Prima înfrângere a lui Toni Petrea la Chindia este una rușinoasă
Ocna Mureș - Chindia 1-0
CS Ocna Mureș - Chindia 1-0 » Prima înfrângere a lui Toni Petrea la Chindia este una rușinoasă
Hermannstadt - Universitatea Craiova 0-2 » „Leii” lui Rădoi câștigă duelul de Liga 1 din grupele Cupei României
HERMANNSTADT - CSU CRAIOVA 0-2