CUPA ROMANIEI  ·  FORESTA - DINAMO 0-4

FORESTA - DINAMO 0-4 // VIDEO Ricardo Grigore a surprins la interviuri: „Când eram ok cu banii, nu mergea echipa. Acum e bine”

Miercuri, 30 Octombrie

Ricardo Grigore (20 de ani) a marcat superb în meciul Foresta Suceava - Dinamo 0-4, victorie care i-a calificat pe „roș-albi” în sferturile Cupei României. La final, „Ricci” a oferit declarații.

„Simțeam că voi marca, chiar i-am spus lui Moldoveanu înainte de meci. Când e să îți intre, îți intră oricum. Dacă mai reușeam să înscriem în prima repriză, cred că ne-ar fi fost mai ușor”, a declarat Grigore.

De asemenea, fotbalistul lui Dinamo a fost întrebat despre declarațiile făcute de finanțatorul Ionuț Negoiță, dar și despre problemele financiare de la echipă: „Nu este problema mea să comentez declarațiile domnului Negoiță. Eu sunt jucător, iar aceste probleme nu mă privesc pe mine. Totuși, când eram ok cu banii, nu mergea echipa. Acum e bine”.

Foresta Suceava - Dinamo 0-4

VEZI ȘI:

CUPA ROMÂNIEI, „optimi” // ȘAPTE GOLURI marcate în Sănătatea Cluj - Petrolul, Dinamo a defilat la Suceava! Programul complet + Echipele calificate în sferturi

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!